Okunma

Barkodu Okutun, En Uygun Fiyatı Bulun


15 Şubat 2010 Pazartesi 10:49
Barkodu Okutun, En Uygun Fiyatı Bulun

Özellikle 2009 yılından bu yana büyük bir devinim gösteren mobil dünya, ülkemizde de 3G’nin hizmete girmesi ile birlikte ciddi bir gelişme gösterdi. Kullanıcıların internet kullanım alışkanlıkları mobil cihazlara da ciddi bir sıçrama yapmış oldu. Bu durum da tüm firmaların mobil cihazlar ile daha entegre çalışması gerekliliği gibi bir hususun ortaya çıkmasına sebep oldu. Yeniliklere açık bir site olarak dikkat çeken akakce.com, mobil dünyaya ülkemiz adına ilk sayılabilecek bir hizmet sunuyor.

Barkod okuma teknolojisi aslında cep telefonlarında uzunca bir süredir var olan bir özellik. Mobil cihazların gelişmiş kameraları sayesinde ön yüklü yahut sonradan yüklenebilen küçük bir yazılım ile telefonların çeşitli barkod tiplerini okuması sağlanabiliyordu. Akakce.com da bu özelliği kendi gelişmiş fiyat karşılaştırma sistemlerine entegre ederek, kullanıcılarına cep telefonu kameralarından tek bir hareketle en uygun fiyatı bulmalarına olanak tanımış.

Nasıl ve Hangi Mobil Cihazlard Kullanılır?

Özel olarak geliştirilen m.akakce.com sayfası vastasıyla, Symbian yahut Android tabanlı akıllı telefonlar ile iPhone’a yüklenebilen spesifik yazılımları telefonunuza kurarak, doğrudan akakce.com üzerinde ürün araması yapabiliyorsunuz.

Aynı sayfa üzerinden yüklemeniz gereken yazılımların adresleri de verilmiş. Bir takım konfigürasyonlar ile kullandığınız uygulamayı akakce.com arayüzü ile entegre hale getirebiliyorsunuz.


Tavsiye edilen yazılımın Symbian sürümünde istenen ayarları girebilmeniz için ücretl versiyonu satın almanız gerekiyor.

Sayfada iPhone ve Android için verilen yazılımlar ücretsiz iken, Symbian için önerilen Quickmark Barcode Reader yazılımı gerekli ayarları yapabilmek için Advanced sürümüne yükseltme istiyor. Elbette ki bu işin de cüzi bir miktar bedeli var.

Symbian sürümünde yaşanan yazılımsal sorun can sıkıcı olsa da akakce.com son derece yenilikçi ve başarılı bir işe imza atmayı başarmış

:: İnternet sayfalarını bu tür işlevsel özelliklere kavuşması ilginizi çekiyor mu? akakce.com’un bu hizmetini SDN Forumlarında konuşalım.
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Barkodu Okutun, En Uygun Fiyatı Bulun”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║

  2. isimya dedi ki:

    süper olmuş 🙂
    akakçe kontrol ettiği siteleri biraz daha arttırsa çok daha iyi olacak.

" Barkodu Okutun, En Uygun Fiyatı Bulun konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Barkodu Okutun, En Uygun Fiyatı Bulun ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Barkodu Okutun, En Uygun Fiyatı Bulun ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "