Başbakanlık’tan Portal Yatırımı


14 Haziran 2010 Pazartesi 07:52
Başbakanlık’tan Portal Yatırımı

T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (Başbakanlık Yatırım Ajansı), bugün yaptığı yazılı açıklama ile yatırımcılara yönelik “Web 2.0 One Stop Shop / Invest in Turkey” adlı web portalının yeni modüllerini hayata geçirdiğini duyurdu. Söz konusu web portal, Cisco‘nun küresel stratejik danışmanlık birimi olan İnternet İş Çözümleri Grubu (IBSG) ile yapılan ortak stratejik çalışmaların bir ürünü olarak ortaya çıktı.

Projede yatırımcılardan gelen sorulara, istenen bilgilere hızlı yanıt vermek ve iş akışlarını hızlandırmaya yardımcı olmak için sosyal ağ özelliklerini ve ortak teknolojileri kullanıyor. Yatırımcılara en güncel bilgileri sunmak için portala, bir iç organizasyon ve bilgi yönetimi modeli de uygulandı.

Bu iç ağ modeli, Başbakanlık Yatırım Ajansı web portalı ile de entegre çalışarak, değişik departmanlar ve bağlı birimler arasındaki iş akışlarını hızlandırıyor.

Bu portalın özellikleri ise şöyle olacak;

Portalın özellikleri

Web portal, potansiyel yatırımcıların Türkiye’deki yatırım fırsatları ile ilgili bilgiye ulaşmalarına ve araştırma, değerlendirme yapmalarına olanak sağlıyor. Çöpçatanlık Modülü, girişimcilere işleri ve projeleri ile ilgili uygulamalı bilgileri sunma olanağı sağlarken, yatırımcılara da uygun iş ortağı bulma platformu sunuyor.

 • · Web portalın sunduğu bir diğer akıllı özellik de Yatırım Süreç Sihirbazı. Bu özellik, yatırımcıların farklı sektörlerde yatırım için sektörü anlamalarına, analiz etmelerine ve hazırlık yapmalarına yardımcı oluyor. Bu araç, site ziyaretçilerini basit adımlarla kilit süreçlere yönlendiriyor.

 

 • · Bilgilere kolay erişimde bir diğer önemli araç olan İnteraktif Harita, yatırımcıların Türkiye haritası üzerindeki kilit önem taşıyan yerler hakkında pratik ve faydalı bilgileri farklı kategoriler altında görüntülemelerine olanak sağlıyor.
 • · www.invest.gov.tr yalnızca yatırımcılara bilgi sağlayan bir web portal değil, aynı zamanda da Başbakanlık Yatırım Ajansı’nın etkinlikleri, belirli sektörlere ilişkin analizleri ve raporlarına, sektörlerle ilgili haberlere erişim imkânı sunan bir veri tabanı olarak öne çıkıyor. Web portala üyelik sistemi ile üye olanlara Otomotik Bülten özelliği ile hazırlanan bültenler gönderiliyor.

 :: Türkiye’nin internet üzerinde yaptığı bu yatırımları destekliyor musunuz?

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Başbakanlık’tan Portal Yatırımı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Başbakanlık’tan Portal Yatırımı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Başbakanlık’tan Portal Yatırımı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 2. 2 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 3. 3 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
 4. 4 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
 5. 5 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
 6. 6 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
 7. 7 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 8. 8 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 9. 9 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 10. 10 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!