Başkanlık düellosunda siber güvenlik!


01 Ekim 2016 Cumartesi 12:00
Başkanlık düellosunda siber güvenlik!

Moderatör Lester Holt, adaylara ” Ben 21. yüzyılda ülkemizde her gün olan savaşlarla başlamak istiyorum. Kurumlarımız siber saldırı altında, bilgilerimiz çalınıyor. Bu işin arkasında kim var ve bu saldırılarla nasıl savaşacağız?” şeklinde bir soru yöneltti.

Hillary Clinton, siber saldırılarla ilgili olarak “Siber saldırılar, yeni başkanın karşılaşacağı en büyük zorluklarda bir tanesi. Rusya, Çin, İran veya bir başkası, ABD onlardan daha güçlü. Elimizdeki başka silahları kullanmak ve farklı bir tür savaşın içine girmek istemiyoruz ama vatandaşlarımızı koruyacağız.” diyerek karşılık vermeleri gerektiğini belirtti.

Siber güvenlik konusunda çok sert olmalıyız!

Donald Trump ise “Siber güvenlik konusunda çok sert olmalıyız. Bu çok büyük bir problem. 10 yaşında bir oğlum var ve bilgisayarlar ile arası çok iyi, bu inanılmaz.” diyerek bu konuya yaklaştı. Siber teknolojiler konusunda çok iyi olmadıklarını ve bunu düzeltmenin de çok zor olduğunu belirtti.

16-10/01/donald-trump.jpg

Trump bunları yakın zamanda kendi web sitesinde yaşadıkları bir problemi gözlemleyerek söylemişti. Sitenin konfigürasyonunun düzgün bir şekilde yapılmamış olması Trump’ın kişisel bilgileri ve gizli dosyalarının herkes tarafından indirilmesine olanak sağlamıştı. Trump’ın kampanyası bu konuda sessiz kalırken web sitesindeki açık sessiz bir şekilde düzeltildi.

Tartışmanın en ilginç bölümlerinden bir tanesi Hillary Clinton’ın son siber saldırılarda ve özellikle Demokratik Ulusal Parti’nin maillerinin ortaya çıkmasında Rusya’nın rol oynadığını iddia etmesiyle başladı.

Donald Trump’ınDNC’nin belgelerinin Rusya tarafından çalındığını düşünmüyorum. Bu saldırıları yapan Çin‘den ya da birçok başka milletten insan olabilir. Hatta 400 pound (180 kg) ve yatağından hiç çıkmayan biri bile yapmış olabilir.” şeklinde yaptığı açıklama akıllara “Donald Trump Rusya’yı mı koruyor?” sorularını getirdi.

:: Sizce siber saldırılar ile seçim sonuçları değiştirebilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Başkanlık düellosunda siber güvenlik!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Kairosplanet işte tamda bu yuzden bizlere para ödüyor günde 10 saat bilgisayarını acık bırak 1700 tl ye kadar net gelir garantisi

  kairoshaber com u ziyaret edin

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Çok güzel yazı tebrik ederim Çağrı Bey

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Aynen ben de işiyolar sandım

 4. SDN Okuru dedi ki:

  İşiyorlar zannettim fotoyu ya :Dd

" Başkanlık düellosunda siber güvenlik! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Başkanlık düellosunda siber güvenlik! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Başkanlık düellosunda siber güvenlik! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Açamadığı oyun yok! Monster Tulpar T7 V21.2.1 inceleme Açamadığı oyun yok! Monster Tulpar T7 V21.2.1 inceleme
 2. 2 iPhone SE 2020 pil ömrünü test ettik! Vlog! iPhone SE 2020 pil ömrünü test ettik! Vlog!
 3. 3 Yazılıma hangi bilgisayarla başlayalım? Yazılıma hangi bilgisayarla başlayalım?
 4. 4 Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT
 5. 5 Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT! Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT!
 6. 6 iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son! iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son!
 7. 7 Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma
 8. 8 Isırılmış elma logosu nereden çıktı? Isırılmış elma logosu nereden çıktı?
 9. 9 Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor! Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor!
 10. 10 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar