Okunma

Baskı Hizmetleri Pazarı Yüzde 8.1 Büyüdü


13 Ekim 2010 Çarşamba 11:03
Baskı Hizmetleri Pazarı Yüzde 8.1 Büyüdü

Xerox, bağımsız araştırma kuruluşları tarafından lider gösterilmeye devam ediyor. Bağımsız araştırma şirketi IDC tarafından yapılan “Kurumsal Baskı Hizmetleri Yönetimi 2010” raporunda Xerox, bir kez daha  pazar lideri gösterildi.

IDC raporunda doküman yönetiminde dış kaynak yolu ile hizmet veren şirketler, baskı hizmetleri yönetimi (MPS) ve iş süreçlerinin dış kaynak yolu ile yönetimi (BPO) hizmetleri segmentlerinde analiz edildi (Bulut Bilişimde Yeni Trendler Neler?).

Raporda, 2009 yılında dünya genelinde baskı hizmetleri yönetimi pazarı gelirlerinin yüzde 8.1 büyüme ile 7,78 milyar dolara ulaştığı belirtildi. Xerox, yüzde 48.5 ile en büyük pazar payına sahip şirket olarak gösterildi.

Dünyaca ünlü on binlerce firma, baskı hizmetleri yönetimi alanında Xerox’tan danışmanlık hizmetleri alıyor.

 

IDC’ye göre, baskı ve doküman hizmetleri yönetimi, her boyuttaki şirkete baskı ile birlikte alt yapı maliyetlerine de odaklanma imkanı veriyor.

Rapor iyi bir baskı hizmetleri yönetimi programının, maliyetleri yüzde 30’a kadar azaltacağını, verimliliği artıracağını, çalışma uyumuna destek olacağını ve çevresel sürdürülebilirliği artıracağını belirtiyor.

:: Şirketiniz Baskı Hizmeti Yönetimini kullanıyor mu?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Baskı Hizmetleri Pazarı Yüzde 8.1 Büyüdü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Baskı Hizmetleri Pazarı Yüzde 8.1 Büyüdü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Baskı Hizmetleri Pazarı Yüzde 8.1 Büyüdü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "