Okunma

Battlefield 5 duyuru tarihi belli oldu!


10 Mayıs 2018 Perşembe 17:00
Battlefield 5 duyuru tarihi belli oldu!

EA Games, 1. Dünya Savaşı temalı Battlefield 1 ile elde ettiği büyük başarıyı şimdi de Battlefield 5 ile sürdürmek hedefinde. Oyuncuların merakla beklediği Battlefield 5 duyuru tarihi ise sonunda ortaya çıkmış durumda.

Battlefield 5 duyuru tarihi ne zaman?

Battlfield 1 içerisinde ortaya çıkan bir Easter Egg ile Battlefield serisinin en yeni oyununun 23 Mayıs tarihinde, yani sadece 2 hafta sonra tanıtılacağı gözüküyor. Oyuncular bir süredir The Room başlıklı ipucu için kolları sıvamıştı. Geçtiğimiz gün ise bir oyuncu sonunda bunu başardı.

Easter egg oyunculara ödül olarak üzerinde Mors kodu ile “Gizemler Açığa Çıktı” yazan özel bir künye veriyor. Asıl gizem ise, aşağıda Westie tarafından paylaşılan videoda göreceğiniz odada saklanan diyebiliriz.

Battlefield 5 duyuru tarihi

Karmaşık adımları tamamlayarak bir künye kilidi açılıyor ve bazı müzikler çalıyor. Bir taraftan da odada damlayan su sesleri duyuluyor. Keskin oyuncu hislerini kullananlar, bu sesin borulardan oldukça ritmik bir şekilde geldiğini hemen fark etmiş. Bunun bir Mors kodu içerdiğinin anlaşılmasıyla ses bir internet adresine dönüştürülmüş: www.ea.com/neverbethesame.

Yönlendirildiğiniz basit web sayfasında ise sadece 23 Mayıs 2018 tarihini ve #Battlefield etiketini görebiliyorsunuz. Maalesef oyun hakkında daha fazla detay, bu kadar zorluk ile tespit eidlen bu sayfada mevcut değil. Javascript kodlarının irdenelenmesi sonucunda ise 28 Mayıs günü sona eren bir geri sayım sayacı görülmüş. Yani sadece birkaç hafta içerisinde EA bir Battlefield müjdesi ile karşımıza çıkacak.

Şirketin 2016 yılının Mayıs ayı başında Battlefield 1 hakkında ilk bilgileri paylaşmış olduğunu da not olarak düşelim. Yani şirket yine benzer bir zaman çizelgesini takip edecek gibi gözüküyor. Battlefield 5 hakkındaki tüm detaylar yine ShiftDelete.Net adresinde olacak.
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Battlefield 5 duyuru tarihi belli oldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Battlefield 5 duyuru tarihi belli oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Battlefield 5 duyuru tarihi belli oldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "