Okunma

Battlefield 1 Haritaları Tanıtıldı


16 Haziran 2016 Perşembe 13:00
Battlefield 1 Haritaları Tanıtıldı

Geçtiğimiz günler içerisinde gerçekleşen EA PLAY etkinliği ile Battlefield 1 yapıtı hakkında birçok yeni bilgiye ulaşmıştık.

Bu bilgiler ile birlikte gelen oynanış videosu ile birlikte içerisinde bulunduğumuz heyecan bir hayli arttı.

I. Dünya Savaşı mücadelesini tekrar vereceğimiz yapıt için merak edilen konulardan birisi de savaşların nerelerde geçeceği olmuştu. Geçtiğimiz saatlerde yapılan açıklamalar ile merakımız az da olsa giderilmiş oldu.

Electronic Arts firması tarafından yapılan açıklama doğrultusunda dört adet haritanın ismi ve detayları gün yüzüne çıktı. Gelin, hep birlikte o haritalara göz atalım.

Yıkım dolu savaşlara hazırlanın!

16-06/16/amiens.jpg

İlk olarak karşımıza Amiens isimli haritamız çıktı. Fransa’nın kuzeyinde yer alan şehirlerden birisi olan Amiens kentinde; Almanların bahar taarruzu sırasındaki mücadeleyi yaşayacağız. Yıkıntılar ile dolu bir şehir yapısını sunacak olan Amiens isimli haritamızda; İngilizler ve Almanlar arasında kıyasıya bir rekabete tanık olacağız.

16-06/16/quentin.png

İkinci haritamız ise The St. Quentin Scar oldu. Amiens haritasında olduğu gibi bir kez daha Fransa’nın kuzeyinde yer alıyoruz. Alman ordusu ile İngiliz hatlarını delmek için kıyasıya bir mücadele vereceğiz. Eğer hattı delmeyi başarırsak da Travecy isimli köyde büyük bir çarpışma bizleri bekliyor olacak.

16-06/16/monte.jpg

Bir diğer haritamız ise Monte Grappa oluyor. Bizleri Venedik Alpleri’ne götürecek olan harita içerisinde yer alan dağ eteklerinde inanılmaz savaş atmosferi bizleri bekliyor. Avusturya-Macaristan İmparatorluğu ile İtalyan Ordu’su arasındaki savaşa tanıklık edeceğimiz haritada toprak mücadelesi vereceğiz.

16-06/16/emire.jpg

Son haritamız ise Empire’s Edge karşımıza çıkıyor. Aslında bu haritaya ait görsel, oyunun duyurusu ile karşımıza çıkmış ve çeşitli tahminlere sebep olmuştu. Anzak Koyu olarak tahmin ettiğimiz görselin, haritaların açıklanması ile nereye ait olduğu belli oldu.

Görselin, Akdeniz’in İtalya Yarımadası ve Balkan Yarımadası arasında kalmış kolu olan Adriyatik Denizi kıyıları olduğu belirtildi. Savaş gemilerinin bombardımanı altındaki bir İtalya’yı temsil eden haritada kayalıklar içerisinde bir mücadele bizleri bekliyor olacak.

:: I. Dünya Savaşı için hazır mısınız?
yazarAlperen Altuğ

Teknoloji ve oyun editörlüğü ile zaman geçirirken, diğer yandan da bilgisayar mühendisliği öğrencisi olarak eğitimine devam ediyor. Atari ile bu serüvene katılan Alperen, konsollar ile arasını bir türlü düzeltemedi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Battlefield 1 Haritaları Tanıtıldı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  oyunda osmanlı ağır bir şekilde aşağılanacak ve tarihi bambaşka bi şekilde yansıtacaklar . çanakkale yoktur çünkü ingiiizler büyük hezimete uğradı

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Az önce uzun ni yorum yaptım bu arasa Anzak koyu olmazsa dahi adamlar şunu diyecektir o savaş ayrıydı onun ismi kurtuluş savaşı dünya savaşı o Zaman birmişti Almanya fln yenilmişti bu bizim savaşımızdı bu düşünceyle koymayabilirler ayrıca kendilerini ne Zaman düşürmüşler ki onlar yenildiklerini yeri koysun kalleşler

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bi arkadaş yorumda belirtmiş attaki Arap Osmanlı diye ne alaka kardeşim Arap'lar Osmanlı ile savaştı orada büyük ihtimalle bize karışı olan bir savaştır Arabistan'lı lawrence isyanı yani ayrıca sene 2016 oldu ve oyunlar akıl almaz derecede ilerledi neden Anzak koyu olmasın ben Tekirdağda yaşıyorum bir çok kezde gittim oralara yakın olması itibariyle oyuna neden ki nmayacaklar onu gerçekten anlamadım oyunun oynanış videosunda gördüğümüz gibi süngülerle dahi savaşacağız oyunda

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bütün haritalar bu kadar mi Osmanli topraklarinda bir harita olmayacak mı benim tahminime göre kanal cephesini koyabilirler

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Daha harita eklenecek bi sürü , e bide min 5 DLC de var. Mutlaka bizim cephelerden görücez ama tahminim Irak yada hicaz-yemen cephelerinde savaşacağız büyük britanya ile. Fragmana dikkat ederseniz kılıçlı araplar çölde ata biniyor. (Kılıçlı araplar yüzde 90 osmanlı ,çöl de suudi arabistan) Bence çanakkaleyi unutun mantıklı düşünürseniz oyuna konmaya pek müsait değil . Önceki oyunları oynayanlar ve 1. Dünya savaşının teknolojik imkanlarını bilen anlar zaten.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Eeee osmanliyi fransada mi oynicazz???

 7. SDN Okuru dedi ki:

  btf 1 de single osmanlı aşşağlanmaz inş

" Battlefield 1 Haritaları Tanıtıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Battlefield 1 Haritaları Tanıtıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Battlefield 1 Haritaları Tanıtıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "