Okunma

Battlefield 1: They Shall Not Pass inceleme


21 Mart 2017 Salı 10:00
Battlefield 1: They Shall Not Pass inceleme

Battlefield 1: They Shall Not Pass inceleme ile karşınızdayız. Geçtiğimiz yılın sonlarında oyuncularla buluşan ve Birinci Dünya Savaşı atmosferini konsol ve PC’lere taşıyan yapım, ilk eklenti paketi ile huzurlarınızda. Peki, ilk DLC paketi olan They Shall Not Pass nasıl olmuş?

Battlefield 1: They Shall Not Pass inceleme

Battlefield 1 önceki oyun olan Battlefied 4‘ün sunucu hatlarını tekrarlamayarak sağlam bir giriş yapmıştı. Şimdiyse ilk DLC içeriği olan They Shall Not Pass, Battlefield 1 Premium sahipleri için 2 hafta önceden açıldı. Bizler de DLC’ye dalıp, oyunun yeniliklerine göz attık.

17-03/21/battlefield-1-2.jpg

Battlefield 1: They Shall Not Pass ile oyuna sonunda Fransa ordusu ekleniyor. Fransa – Almanya cephenelerini ana konu olarak alan DLC, yeni hikaye oluşturmasa da, çoklu oyuncu modunda büyük değişiklikler yaşanıyor.

İlk bahsedilmesi gereken yenilik haritalar. Battlefield 1: They Shall Not Pass ile oyuna 4 yeni harita ekleniyor. Verdun Tepeleri, Vaux Kalesi, Soissons ve Kırılma. Gelin bu haritaların açıklamalarına bir bakalım:

Verdun Tepeleri

Burada düşmanı yenmeye çalışacaksınız. Verdun’un dev tahkimatlarına karşı zorlu bir muharebe bu. Topçu ateşinin hiç durmadığı, gıdım gıdım ilerlenen bir mücadele. Bu demirci fırınında Şeytanın Örsü, en cesur savaşçıları bile tüketen bir güçle iniyor insanlığın üstüne.

Vaux Kaleleri

Dünya Savaşı’nda ilk büyük kale içi çatışması, Vaux Kalesi’nin karanlık yeraltı koridorlarında yaşandı. Karanlık galerilerden ve nemli taş koridorlardan oluşan bu labirentte Fransızlar ve Almanlar el bombaları, tabancalar, süngüler ve alev makineleriyle kıyasıya savaşıyor. Kendinize dikkat edin!

17-03/21/bf-1-sdn.jpg

Soissons

Dünya Savaşı’nın en büyük tank taarruzlarından birinde yer alın. 10. Fransız Ordusu, güçlü Saint Chamond tanklarını kullanarak Soissons’u geri almak için harekete geçiyor. Sıcak bir yaz günü, sabah saatlerinde uçaklar, tanklar ve piyadeler Fransa’nın güzel kırlarında birbirlerine giriyor. Savaşın sesi gök gürültüsünü bile bastırıyor.

Kırılma

Aisne nehri üzerindeki önemli köprüleri ele geçirmek zorunda olan Fransızlar, önceki tank muharebelerinden kalan paslı enkazın gelinciklerle örtüldüğü savaş meydanlarında buluyorlar kendilerini bir kez daha. Sakin görünse de bu çelik labirent, pusuya yatmak isteyenler için mükemmel bir yer. Fontenoy’da güneş batarken çatışma başlıyor.

Bu haritaları kapsayan iki farklı sinematik Operasyon bölümü ve yeni bir oyun modu da Battlefield 1‘e ekleniyor. Yeni oyun modu olan Cephe Hattı, serinin tanıdık iki modunu tek bir mekanik içinde eritiyor. Taraflar önce ortadaki bölgeyi savunmaya çalışıyor ve Fetih benzeri bir mücadelenin içine giriyorlar. Ardından cepheler Akıncı moduna dönüşüyor ve bir taraf telgraflarını korumaya çalışıyor.

İsterseniz sözü daha fazla uzatmadan sizi Battlefield 1: They Shall Not Pass inceleme videomuz ile baş başa bırakalım, iyi seyirler.

:: Battlefield 1 eklentisini nasıl buldunuz?
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Battlefield 1: They Shall Not Pass inceleme”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bu eklentide hikaye modu var mı yoksa sadece çoklu oyun mu?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Aslında bu adın çanakkale dlc sine verilmesi daha uygun olurdu 😀

" Battlefield 1: They Shall Not Pass inceleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Battlefield 1: They Shall Not Pass inceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Battlefield 1: They Shall Not Pass inceleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "