Okunma

Dünden Bugüne Battlefield 4


12 Haziran 2016 Pazar 11:00
Dünden Bugüne Battlefield 4

Battlefield serisinin 29 Ekim 2013 tarihinde piyasaya çıkarılan oyunu Battlefield 4, geçekçi savaş dinamikleri ve oynanabilirliği ile bugün bile milyonlarca oyun sever tarafından oynanan bir savaş oyunu.

EA Games, diğer Battlefield oyunlarında olduğu gibi Battlefield 4 için de çıkışının ardından birçok ek paketi oyuncuların beğenisine sundu. İşte Battlefield 4’e gelen tüm ek paketler ve içerikleri!

Battlefield 4: China Rising

Battlefield 4 için yayınlanan ilk ek paket China Rising, Premium hesap sahiplerine 3 Aralık 2013 tarihinde, diğer kullanıcılara ise 17 Aralık 2013 tarihinde sunulmuştu.

16-06/12/battlefield-4-china-rising.jpg

Yayınlanan Battlefield 4 China Rising DLC‘si Silk Road, Altai Range, Guilin Peaks, Dragon Pass adında yeni yeni haritayı, Air Superiority adında yeni bir oyun modunu, Dirtbike adında yeni bir aracı ve son olarak L85A2, MTAR-21, RPK-74M, MP7, L96A1 adlarında beş yeni silahı içeriyor.

Battlefield 4: Second Assault

Battlefield 4 için yayınlanan ikinci ek paket Second Assault DLC‘si Premium üyelere 22 Kasım 2013 tarihinde, Xbox One sahiplerine 18 Şubat 2013‘te ve diğer platformlar için ise 4 Mart 2014 tarihinde piyasa çıkarıldı.

Yayınlanan Battlefield 4 Second Assault DLC‘si, Battlefield 3‘te yer Caspian Border, Gulf of Oman, Operation Firestorm ve Operation Metro daha da genişletilmiş hallerini kapsıyor.

16-06/12/battlefield-4-second-assault.jpg

Bu geliştirme paketiyle birlikte gelen haritaların yanı sıra yeni eklenen yıkılma mekanikleri ve oyunu daha da gerçekçi kılan birçok yeni özellik eklendi.

Battlefield 4 Second Assault DLC‘si ile gelen yeniliklerden bir diğer ise Capture the Flag adındaki yeni oyun modu. Düşman takımın korumaya çalıştığı alan üzerinde bayrağı ele geçirmeye çalıştığımız bu modda, oyundaki aksiyon düzeyi oldukça üst noktalara çıkıyor.

Önceki ek paketlerden alışık olduğumuz gibi yeni bir araç ve yeni silahlar da oyuna gelen diğer yeniliklerden. Oyuna DPV adında yeni bir araç ve F2000, DAO-12, M60-E4, AS VAL, GOL Magnum adında yeni silahlar eklenmişti.

Battlefield 4: Naval Strike

Battlefield 4 hayranlarına 3. DLC paketi olarak sunulan Battlefield 4: Naval Strike, deniz savaşlarının dikkat çektiği bir ek paket. 25 mart 2014 tarihinde Premium üyelere sunulan oyun, 8 Nisan 2014‘te ise diğer kullanıcıların beğenisine sunulmuştu.

16-06/12/battlefield-4-naval-strike.jpg

Yayınlanan her ek pakette Battlefield 4’ü daha da geliştirmeyi başaran oyunun yapımcısı EA Games ve DICE, yayınlanan bu ek paket ile birlikte deniz savaşlarındaki aksiyonu da oyun içine dahil etmeyi başarmıştı. Yayınlanan Naval Strike DLC‘si ile birlikte oyuna, Lost IslandsNansha StrikeWave BreakerOperation Mortar adında 4 yeni harita ve Carrier Assault adında yeni bir oyun modu eklenmişti. 

Naval Strike ek paketi ile birlikte oyuna AR160, SR-2, AWS, SR338, SW40, M320 3GL ve AA Mine adında yeni silahlar ve bombalar eklendi.

Diğer DLC paketlerinden alışık olduğumuz özelliklerin gelmesi dışında dikkat çeken en önemli noktalardan biri de bu ek paketle birlikte Origin, Battlelog‘u hem cep telefonu hem de tablet üzerinden eş zamanlı olarak kullanıma açılmasıydı.

Battlefield 4: Dragon’s Teeth

Battlefield 4 ek paketleri listesinde 4. sırada yer alan Dragon’s Teeth, Premium sahiplerine 15 Haziran 2014‘te, diğer kullanıcılara ise 29 Haziran 2014 tarihinde sunulmuştu.

Oyunun multiplayer moduna eklenen ve Asya şehirlerinden oluşan Lumphini Garden, Pearl Market, Propaganda ve Sunken Dragon adında 4 yeni harita eklenmişti.

16-06/12/battlefield-4-dragons-teeth.jpg

Önceki ek paketlerde gelen Conquest moda benzeyen Chainlink‘in oyuna eklenmesi ile birlikte bölgeyi elde tutmanın dışında, tüm bölgeleri ele geçirerek fazla puan kazanılabiliyordu. Tüm bölgeleri ele geçirerek bir zincir oluşturulması gereken mod oyuncular tarafından oldukça beğenilmişti. 

Battlefield 4: Dragons’s Teeth‘in piyasaya çıkmasıyla birlikte oyuna 5 silah, 2 savaş gereci, 5 yeni başarım ve 11 görev eklenmişti. Yayınlanan bu ek paket ile birlikte oyundaki toplam harita sayısı 26‘ya ulaşmıştı.

Battlefield 4: Final Stand

Ve geldik Battlefield 4 için yayınlanan son ek paket olan Battlefield 4: Final Stand‘a. Battlefield 4 için yayınlanan son ek paket Final Stand, 18 Kasım 2014‘te Premium sahiplerine, 2 Aralık 2014‘te ise diğer kullanıcıların beğenisine sunulmuştu.

16-06/12/battlefield-4-final-stand.jpg

Battlefield 4: Final Stand, Operation Whiteout, Hammerhead, Hangar 21, Giants of Karelia adında kış temalı olarak hazırlanan 4 yeni haritayı içeriyor. Yayınlanan son ek paket olan Final Stand’ın bir diğer özelliği ise, DS-3 Decoy silah eklentisi gibi yakın gelecekte olan silah ve aletleri içeriyor olması.

Diğer ek paketlerden alışık olduğumuz yeni araçlar Final Stand’da karşımıza çıkıyor. XD-1 Acciptier isimli LMG‘li uzaktan kumanda ile hareket ettirebilen insansız hava aracı ilk olarak Final Stand’de karşımıza çıkmıştı.

:: Battlefield 4’ün hangi ek paketlerine sahipsiniz?

 
yazarKorhan Süren

Bilgisayarla tanıştığı ilk günden bu yana video oyunlara ilgili olan Korhan, aynı zamanda film ve seyahat konularına da ilgili. Oyun incelemeleri yapmasının dışında amatör olarak bateri çalıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Dünden Bugüne Battlefield 4 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünden Bugüne Battlefield 4 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünden Bugüne Battlefield 4 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "