Okunma

Battlefield 5 çıkış tarihi ertelendi!


30 Ağustos 2018 Perşembe 17:15
Battlefield 5 çıkış tarihi ertelendi!

DICE tarafından geliştirilen İkinci Dünya Savaşı temalı Battlefield 5 için şok bir gelişme yaşanmış durumda. Daha önce 19 Ekim olarak açıklanan Battlefield 5 çıkış tarihi ileri bir tarihe ertelendi. Peki, bu şok gelişmenin sebebi ne?

Battlefield 5 çıkış tarihi 1 ay ertelendi!

Başta da belirttiğimiz üzere oyuncular Battlefield 5 için 19 Ekim tarihini bekliyordu, ancak maalesef en az 1 ay daha beklemek zorunda kalacaklar. Stüdyo genel yöneticisi Oscar Gabrielson tarafından yapılan yeni açıklama ile oyunun 20 Kasım tarihine ertelendiği ifade edildi.

Battlefield 5 çıkış tarihi

Tek oyunculu, çoklu oyunculu, co-op ve battle royale modu sunacak olan oyunun bazı modları oyunun çıkışında bile yer alamayacak. Neyse ki bu defa stüdyo, premium pass sunmak yerine bu defa yeni haritaları ve oyun içeriklerini de ücretsiz olarak sunma yoluna gitti.

Battlefield 5 çıkış tarihi ertelemesi arkasındaki sebep olarak ise kapalı beta oturumları hakkında oyunculardan gelen geri bildirimler işaret ediliyor. Bu geri bildirimlerin elbette açık beta sürecine de yansımaları olacak.

Gabrielson, oyuncuların kendilerini çekirdek oynanış deneyimi için anlamlı gelişmeler yapmaya ittiğini altını çiziyor. Bunlar arasında oynanış temposunun düzenlenmesi, asker görünürlüğünün artırılması ve oyuncu anlaşmazlıklarının azaltılması gibi başlıklar yer alıyor.

İyi haberse açık beta tarihlerinde şu an için herhangi bir değişiklik planlanmaması. Battlefield 5 açık betası duyurulduğu gibi 6 Eylül tarihinde başlatılacak. Oyuna ön sipariş veren ya da EA veya Origin Access abonesi olanlar içinse bu tarih 4 Eylül olacak.

Umarız ki DICE, Battlefield 5 için bir erteleme kararı daha almaz.
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Battlefield 5 çıkış tarihi ertelendi!”

  1. RekterNinja dedi ki:

    bf 1 daha iyiydi gibi

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Çıkmasın….BF1 bize yeter!!!

" Battlefield 5 çıkış tarihi ertelendi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Battlefield 5 çıkış tarihi ertelendi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Battlefield 5 çıkış tarihi ertelendi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "