Oyuncuların isyanı sürüyor!


18 Kasım 2017 Cumartesi 21:03
Oyuncuların isyanı sürüyor!

Battlefront II geçtiğimiz günlerde sıkça gündeme gelerek oyun içi satın alımlar hakkındaki yoğun şikayetlere maruz kalmıştı. Bu duruma uzun süre dayanamayan EA, kendi sitesinden yaptığı açıklama ile güncellemeyi duyurmuştu.

Reddit tarihinin en çok dislike alan yorumuna imza atan EA Games, Disney’in de baskısı ile oyun için market üzerinde satın alımları kapattı.

EA, uygulama içi satın alımları kapattı!

EA‘nın kendi sitesinden yaptığı açıklamada, insanların bu konuda ki şikayetleri anladıklarını ve bu şikayetlere kulak vererek uygulama içi satın alımları kapattığını açıkladı. Kristaller ve yağma kasaları da dahil olmak üzere oyundaki tüm uygulama içi satın alımlar kapatıldığından dolayı, oyuncular Kristal, kasa gibi ögelere para ödemek yerine oyundaki başarımlarına göre onlara sahip olabilecek.

Bütün bunlara rağmen firmanın, ilerleyen tarihte satın alımları yeniden açması ihtimalinden de korkuluyor. Neler olacak hep beraber göreceğiz.

Şimdilik bütün bu satın alımları bırakmamızın yanı sıra firmanın oyun ile alakalı açıklamasını da sizlerle paylaşmak isteriz. Firma, gelişmeye ve büyümeye devam edecek bir oyun yaptığını söyleyerek, oyuncuların oyundan gerçekten zevk alması için ellerinden gelenleri yapacaklarını da belirtti.

Bu pek fazla şeyi değiştirmiş gibi görünmüyor. Oyuncular satın alımlar nedeniyle halen EA Games’e kızgınlar. Haliyle oynadığımız şey bir F2P değil ve oyunda ödeme ile avantaj elde etme fikri nereden bakarsanız bakın saçmalık olarak karşımıza çıkıyor.

Üstelik bu durum geçici gibi görünüyor. EA Games her an alacağı bir kararla oyun için ödeme sistemini geri getirebilir. Disney’i bu satın alımların kumar olmadığına ikna ettiği takdirde oyun için market geri dönecektir.

:: Sizce oyun içi satın alımlar geri gelebilir mi?
yazarEmre Kılıç

Teknolojik gelişmelere oldukça meraklı olan Emre, üniversite hayatına başlamasıyla birlikte teknoloji ve oyun gibi konularda SDN bünyesinde haber ve makaleler yazmaya başladı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Oyuncuların isyanı sürüyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oyuncuların isyanı sürüyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oyuncuların isyanı sürüyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
  2. 2 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
  3. 3 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
  4. 4 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
  5. 5 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
  6. 6 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  7. 7 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  8. 8 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  9. 9 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  10. 10 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!