Okunma

Bayramda En Çok İstanbul Konuştu


06 Eylül 2011 Salı 12:09
Bayramda En Çok İstanbul Konuştu

Bayram süresince İstanbul’da bulunanlar 42 milyon dakika ile “en çok konuşan” olurken, İzmir 73 milyonu aşkın mesaj gönderimi ile iller arasında en çok SMS gönderimi gerçekleştiren il oldu.

İller bazındaki dağılımda ise İstanbul 42 milyon dakika ile birinci sırada yer alırken, İzmir 25 milyon dakika, Ankara 22 milyon dakika konuştu. Antalya 11 milyon dakika ile dördüncü olurken, 9 milyon dakika ile İçel beşinci sırada yer aldı.

En çok SMS’i İzmirliler gönderdi…

Avealılar, 3 günlük bayram süresinde 430 milyon SMS gönderimi gerçekleştirdi. 73 milyonu aşkın SMS gönderimi ile İzmir’in birinci olduğu il bazında ki SMS trafik sıralamasında ise yaklaşık 57 milyon SMS ile Ankara ikinci sırada yer aldı.

29 milyonu geçen SMS gönderimi ile İstanbul üçüncü, 23 milyonun üzerinde SMS ile Konya dördüncü ve Manisa ise 21 milyon ile beşinci sırayı aldı.

Bayramın ilk günü 195 milyon SMS gönderen Avealılar, Kadir Gecesi’nde yakınlarıyla yoğun bir SMS trafiği oluşturarak 168 milyon SMS gönderdi. Avealıların Kadir Gecesi’nde toplam konuşma süresi ise; 118 milyon dakika oldu.
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Bayramda En Çok İstanbul Konuştu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Durun tahmin edeyim istanbul ülkemizde en büyük şehir olduğu için 1.olmuş olmasın.Yok artık doğru mu bildim :S

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Avea Konuş Doya Doya :))

" Bayramda En Çok İstanbul Konuştu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bayramda En Çok İstanbul Konuştu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bayramda En Çok İstanbul Konuştu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "