Okunma

Baz İstasyonunun Çoğu Değil Azı Zararlı


07 Ekim 2011 Cuma 13:18
Baz İstasyonunun Çoğu Değil Azı Zararlı

Mobil teknolojinin vazgeçilmezi bir parçası olan baz istasyonlarının toplumun büyük bir kesiminde bilgisizlikten dolayı tepki gördüğünü belirten Teknoloji Bilgilendirme Platformu ve İnternet Kurulu Başkanı Serhat Özeren, şunları söyledi:

“Baz istasyonu daha sık olursa cep telefonuyla haberleşme sinyali o derece düşer, ilettiği güç daha azalır ve sağlık açısından o kadar güvende oluruz. Halkımızın bunu bilmesi lazım. Halkımızın akademisyenlerin, kamu otoritelerinin sözlerine güvenmesi lazım.


Konunun yanlış anlaşılmasından kaynaklanan, bazı noktalarda da bazı kesimler tarafından bunun rant kapısı olarak görülüp tetiklenmesinden bu tepki ortaya çıkıyor.

Bugün dünyada Fransa, Danimarka ve Almanya örneği var. Fransa ve Almanya nüfus olarak Türkiye’ye yakın. Türkiye’de yaklaşık 45 bin, Almanya’da 135 bin, Fransa’da ise 100 bin baz istasyonu var.

Nüfusları aynı ülkeler bunlar. Türkiye’nin yüzölçümü bunlardan daha büyük ve daha az baz istasyonu var. Danimarka’nın 3,5 milyon nüfusu var ama Türkiye’ye yakın miktarda baz istasyonu var.”

:: Sizce de baz istasyonlarına karşı verilen tepki bilgisizlikten mi kaynaklanıyor?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “Baz İstasyonunun Çoğu Değil Azı Zararlı”

 1. __kadıköyRAP__ dedi ki:

  Ve alia olaya el atıyor

 2. Carnage dedi ki:

  Maalesef her zaman geniş açıyla civardaki evlere bakacak şekilde tasarlamıyorlar.

 3. Carnage dedi ki:

  Baz istasyonlarına tepki vermek bilgisizlikten değil konu hakkında bir şeyler bilmekten kaynaklanıyor. Oturduğun yerin 2 metre yakınına baz istasyonu dikip de bunu savunmak komik. Çünkü baz istasyonu denen zıkkımın etkisi uzaklığın karesiyle ters orantılıdır. 2 metre uzaktaki adam ile 10 metre uzaktaki adamdan 25 katı kadar etkilenir.

 4. ozkan370 dedi ki:

  başlıkla konu çelişiyor düzeltsenize

 5. engerex dedi ki:

  Forumdaki başlık; Baz İstasyonunun Azı Değil Çoğu Zarar
  Haberdeki başlık; Baz İstasyonunun Çoğu Değil Azı Zararlı
  5 buçuk saat önce @aslanx uyarmış ancak devam.

 6. Fox. dedi ki:

  Ben bu haberi yaklaşık 1 hafta evvel okudum burada, aynı haberi neden 5 defa yazıyosunuz biz salakmıyız? bu konuyu Hakkı beye iletmek gerek shiftdelete’de uzun zamandır bu sorun var..

 7. preferst dedi ki:

  Başlık desen konuyla çelişiyor; konu desen içeriği yok. Link başka yere çıkıyor

 8. aslanx dedi ki:

  Arkadaşlar
  Yazının başlığı yanlış değilmi? Baz İstasyonunun Azı Değil Çoğu Zarar şeklindeki yazının doğrusu;
  Baz İstasyonunun Çoğu Değil Azi Zarar şeklinde olması gerekmiyormu? Yazının tamamı okunursa başlığın yanlış olduğu anlaşılıyor.

 9. mustang dedi ki:

  Linke tıklandığında ana sayfa çıkıyor denmiş ama,1 saattir sorun devam ***** />
  İlğinç.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  başlık ters yazılmamış mı? “azı zarar” olması gerekiyor

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Başlık yanlış olmuş…

 12. muratteas dedi ki:

  Linke tıklıyoruz anasayfa açılıyor neden?

" Baz İstasyonunun Çoğu Değil Azı Zararlı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Baz İstasyonunun Çoğu Değil Azı Zararlı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Baz İstasyonunun Çoğu Değil Azı Zararlı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "