Okunma

Bazı Google Play Store uygulamaları kaldırıldı


18 Temmuz 2019 Perşembe 12:45
Bazı Google Play Store uygulamaları kaldırıldı

Android uygulamaları zaman zaman zararlı uygulamalar olarak karşımıza çıkıyor. Son olarak bazı Google Play Store uygulamaları, tehlikeli olduğu gerekçesiyle kaldırıldı.

Google Play Store’da bulunan zararlı uygulamalar zaman zaman gündeme geliyor. Son olarak, Google, Play Store’da bulunan 7 uygulamanın kaldırılmasına karar verdi. Kullanıcıları takip ettiği tespit edilen toplamda 7 uygulama kaldırıldı. Ancak kaldırılan uygulamaların şimdiye kadar toplam 130 bin kez indirildiği söylendi.

Bazı Google Play Store uygulamaları kaldırıldı

Zararlı uygulamalar tespit edildiği zaman uygulama marketinden hızlıca kaldırılıyor. Son olarak bazı Android uygulamaları bu radara takıldı. Toplam 7 uygulama kaldırıldı. Kaldırılan uygulamalar genel olarak, kullanıcıların çocuklarını, çalışanlarını ya da istedikleri kişileri takip etmelerini sağlamak amacıyla geliştirilmiş olmasıyla dikkat çekiyor. Kişileri takip eden uygulamalar aynı zamanda SMS’lere ve çağrı geçmişlerine hatta kişi listesine bile erişebiliyor.

Kaldırılan uygulamalar şu şekilde sıralanıyor;

Track Employees Check Work Phone Online Spy Free
Spy Kids Tracker
Phone Cell Tracker
Mobile Tracking
Spy Tracker
SMS Tracker
Employee Work Spy

Söz konusu uygulamaların çalışması için izleme yapacak kişinin, hedefteki telefona erişiminin olması gerekiyor. Bunun için de uygulamanın kişinin telefona kurulması zorunlu. Hedef kişinin telefonuna yerleştirilen casus uygulama hiçbir simge şeklinde görünmüyor. Böylece, gizli bir şekilde uygulamanın yüklenmesi halinde kişinin bu uygulamayı farketmesi kolay olmuyor.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Bazı Google Play Store uygulamaları kaldırıldı”

  1. Anonim dedi ki:

    adında meymenet yok ki bunların

  2. Anonim dedi ki:

    Playstore = Çöplük.

" Bazı Google Play Store uygulamaları kaldırıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bazı Google Play Store uygulamaları kaldırıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bazı Google Play Store uygulamaları kaldırıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "