Binlerce iPhone oyununa güncelleme yasağı!


02 Temmuz 2020 Perşembe 10:32
Binlerce iPhone oyununa güncelleme yasağı!

Son günlerde yasaklama kararları ile gündeme gelen Çin, iPhone oyunları konusunda yeni bir karar aldı. Bu bağlamda Apple’a bağlı olan Çin App Store oyunları için sıkı bir denetim uygulaması başlatıldı.

iPhone oyunları güncelleme alamayacak!

Çin Komünist Partisi, Apple’a baskı yapmaya devam ediyor. Daha önce Pocket Casts uygulamasını kaldırtan Çin, bu sefer binlerce iPhone oyununun güncelleme almasını durdurdu. Uzak Doğu ülkesi, ABD’li firmanın yerel kurallara uymasını istiyor.

Mobil uygulamalar konusunda yayımladığı araştırmalar ile bilinen Sensor Tower, Çin’in Apple için en büyük gelir kaynağı olduğunu belirtti. Araştırma şirketine göre Çin’in Apple’a kazandırdığı gelir miktarı yılda 16.4 milyar dolar.

iPhone oyunları

Sensor Tower, ABD’nin Apple’a kazandırdığı miktarı yılda 15.4 milyar dolar olarak açıkladı. Bu gelirlerin büyük bir kısmı oyunlardan geliyor. Çin’in itiraz ettiği konu ise Apple’ın Çin yetkilileri tarafından henüz lisans almayan oyunları Çin App Store’a koyması ve onların indirilmesine izin vermesi.

Apple, iOS için oyun geliştiren kişileri geçtiğimiz şubat ayında uyarmıştı. İlgili uyarı metninde şu iletiye yer verilmişti: “30 Haziran 2020 tarihine kadar lisans almalısınız. Lisans almayan oyunlar güncelleme alamayacak.”

Çin App Store oyunları

Güncelleme vermeyi durduran oyunlardan bir tanesi Electronic Arts tarafından piyasaya sürülen Star Wars: Galaxy of Heroes oldu. Bu oyunun kullanıcılarına bir uyarı mesajı gönderen Electronic Arts, oyun içi satım alımların durdurulduğunu ve bu oyunun güncelleme almayacağını söyledi.

Çin için hazırlanan uygulama mağazasında yaklaşık 60 bin adet mobil oyun var. Bu mobil oyunlardan yaklaşık 45 bin tanesi lisans alabildi. Geçen sene ise sadece 1570 adet iPhone oyunu onay alabildi ve Çin’de yasal statüye ulaştı.

Çin App Store

Sonuç olarak Çin’in mobil oyunlar için hazırladığı kurallara uymayan binlerce iPhone oyunu mevcut. Çin’in bu yaklaşımını nasıl buluyorsunuz?
Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Bunlar bizden beter çıktı

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Çin dünyada en baskıcı rejimdir Kuzey Koreli dombili bunların yanında melek kalır

" Binlerce iPhone oyununa güncelleme yasağı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Binlerce iPhone oyununa güncelleme yasağı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Binlerce iPhone oyununa güncelleme yasağı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  2. 2 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  3. 3 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  4. 4 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  5. 5 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  6. 6 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  8. 8 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  9. 9 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  10. 10 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti