Okunma

BBC, İnternetin Kablosunu Kesti


26 Ocak 2011 Çarşamba 17:00
BBC, İnternetin Kablosunu Kesti

İnternet medyacılığı, gün geçtikçe popülerleşiyor ve kağıt gazete ve dergileri tehdit eder konuma geliyor. Özellikle Amerika’da, iPad ve tablet PC’lerin yaygınlaşmasıyla birlikte online gazetecilik büyük kitleler tarafından tercih ediliyor. Ne var ki, İngiliz medya kuruluşu BBC, böyle düşünmüyor olsa gerek ki, şok edici kararlar almaktan çekinmedi.

BBC’nin internet yayıncılığı bütçesi, yüzde 25 oranında daraltıldı ve kanalda çalışan 360 kişi, işten çıkarıldı. Gündem siteleri 606 ve h2g2 ile gençlere yönelik Switch ve Bait kapatılacak. 5 Live ve 1Xtra gibi internet radyoculuğu servisleri de, kazazedeler arasında yerini alacak.

BBC’den Komik Açıklama

BBC üst düzey yöneticisi Roly Keating, konu hakkında, “Evet, yayınları kestik çünkü ihtiyacımız yoktu. Bu kadar basit.” ifadelerini kullanarak, İngiliz medyasının tepkisini çekti.

:: BBC’nin kararı hakkında ne düşünüyorsunuz?


 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" BBC, İnternetin Kablosunu Kesti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BBC, İnternetin Kablosunu Kesti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BBC, İnternetin Kablosunu Kesti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "