Okunma

BBC iPlayer İçin Symbian Güncellemesi!


18 Mayıs 2009 Pazartesi 09:36
BBC iPlayer İçin Symbian Güncellemesi!

Tüm dünyada ciddi bir ağırlığı bulunan BBC zamanın teknolojileri doğrultusunda servislerini de yenilemekten geri durmuyor. iPlayer oynatıcısı ile görsel ve işitsel yayınlarını internet ortamına tek bir arayüzle aktaran şirket, mobil aygıtların yükselişini göz ardı etmeyerek bu cihazlar için olan desteğini de esirgemiyor.


BBC iplayer 5800XM ekranından bu şekilde görünüyor

Daha önce Symbian S60 3. sürüm cihazlar için widget desteği ile iplayer yayınlarının kolaylıkla alınması için bir wgz dosyası yayınlanmıştı. Ancak bu dosya yeni nesil Symbian olan S60 5. sürüm için yeterli olmadığı gibi, çalışma esnasında aksaklıklara neden oluyor, kısa süre önce yayınlanan yeni Nokia 5800XM firmware sürümü v21 ile de çalışmıyordu.  

Yeni sürümle birlikte tüm sorunların giderildiği görülüyor. Yeni wgz dosyasını BBC’nin resmi sitesinden doğrudan bu link ile indirebilirsiniz.

:: iPlayer ile tanıştınız mı?

 

Ahmet Gözütok (Forum: alabula)
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" BBC iPlayer İçin Symbian Güncellemesi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BBC iPlayer İçin Symbian Güncellemesi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BBC iPlayer İçin Symbian Güncellemesi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "