Okunma

BD ROM Yaygınlaşıyor


23 Mayıs 2008 Cuma 21:00
BD ROM Yaygınlaşıyor
Tayvanlı piyasa kaynaklarına göre, fiyatlarının ucuzlamasıyla birlikte uluslararası bilgisayar satıcıları için yakın zamanda öncelik BD ROM sürücüye sahip modellerin olacak; özellikle 2008‘in ikinci yarısından itibaren Blu-ray sürücüleri yaygınlaştırmak için sıkı bir çalışma başlatılacak. Aynı kaynaklar tarafından, BD ROM ve DVD yazıcıyı bir arada içeren BD Combo modellerinin de bu dönemde yükselişe geçeceği belirtilirken, Blu-ray yazıcıların ise en az bir veya iki yıl daha popülerlik kazanmalarının mümkün olmadığının altı çiziliyor. Bunun sebebi olarak ise, üretim maliyetlerinin daha yüksek olması ve boş BD-R medyaların 25 dolar civarında fiyatlara sahip olması gösteriliyor.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" BD ROM Yaygınlaşıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BD ROM Yaygınlaşıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BD ROM Yaygınlaşıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "