Okunma

Beats 200 Kişi Eksilecek


01 Ağustos 2014 Cuma 10:00
Beats 200 Kişi Eksilecek

Apple’ın kendi tarihindeki en büyük satın almayı gerçekleştirerek 3 milyar dolara sahiplendiği müzik şirketi Beats’te 200 kişilik personeli işinden edeceği haberi gündeme bomba gibi düştü. Bloomberg haberine göre Apple, Mayıs ayında komple satın aldığı Beats Electronics’te büyük ölçekli bir yeniden yapılandırmaya gitmeye hazırlanıyor.

İşten çıkarmaların temelinde ise, Beats ile ortak operasyonlarda fazlalıkların törpülenmesi ve aynı işi yapmakta olan Apple çalışanları varken gereksiz yere işgücüne yatırım yapılmaması yatıyor. Diğer bir deyişle her iki şirketin de ortak olarak bulundurdukları insan kaynakları, finans ve benzeri departmanlarda Beats tarafında önemli bir eksilme olacak. Beats’in bu operasyonlarına da artık Apple bakacak.

14-08/01/beats-1406881213.jpg

Beats gibi ürettiği müzik aksesuarlarının kalitesi kadar, yaptığı markalaşma çalışmalarını da fiyatlarına yansıtan bir şirketin özellikle İK ve finans gibi departmanlarında çalışanların, daha büyük bir marka tarafından işinden edilmesi ise maliyete endeksli düzenin merhamet tanımadığını bir kez daha hatırlatıyor.

:: Beats çalışanlarının alacağı tazminat, züğürdün çenesini yorar mı?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Beats 200 Kişi Eksilecek”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    niye hiç yorum yok

  2. SDN Okuru dedi ki:

    “maliyete endeksli düzenin merhamet tanımadığını bir kez daha hatırlatıyor” yazmışsınız ama ne yapsın Apple? Marjinal hasılası, marjinal maliyetinden düşük olanları hala çalıştırsın mı? Apple gibi bir kuruluştan bahsediyoruz babanın hayrına istihdam kurumundan değil!!!!

" Beats 200 Kişi Eksilecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Beats 200 Kişi Eksilecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Beats 200 Kişi Eksilecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "