Okunma

E-Devlet üzerinde büyük yoğunluk: Bedelli askerlik yerleri belli oldu!


06 Eylül 2018 Perşembe 10:36
E-Devlet üzerinde büyük yoğunluk: Bedelli askerlik yerleri belli oldu!

Binlerce kişinin merakla beklediği Bedelli askerlik yerleri ve Bedelli askerlik celp tarihleri son günlerde Google’da en çok aranan kelimeler haline geldi. Celp dönemlerinin açıklanmasının ardından, ikinci bedelli askerlik yerleri belli oldu.

Bedelli askerlik yerleri belli oldu!

Beklenen gün geldi ve ikinci dönemde ( 6 Ekim 2018 ) silah altına alınacaklar için askerlik yerleri belli oldu. Eylül ayında 21 günlük askeri eğitimini yerine getirecek vatandaşlar e-Devlet‘ten bedelli askerlik yerlerini öğrenebilirler.

Celp dönemleri ilan edilen yükümlülerin yoklamalarını celp dönemleri için belirlenen ve e-Devlet’te kişisel olarak belirtilen yoklama tarihine kadar tamamlaması gerekiyor. Aksi takdirde gerekli işlemlerini süresi içerisinde tamamlamayan yükümlüler bedelli askerlik kapsamı dışına çıkartılacak.

Bedelli askerlik celp tarihleri belli oldu!

İlk üç dönem için yükümlülerin birlik bilgileri, yoklama durumları ve sevk evraklarını alabilecekleri tarihler daha önce açıklanmıştı. Birinci dönemde (15 Eylül 2018) silah altına alınacaklar için 28 Ağustos, ikinci dönem (6 Ekim 2018) için 6 Eylül, üçüncü dönem (27 Ekim 2018) için bilgiler 27 Eylül’de açıklanacak.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “E-Devlet üzerinde büyük yoğunluk: Bedelli askerlik yerleri belli oldu!”

 1. kerim dedi ki:

  besiktas ziraat bankasi cikti bana

 2. Anonim dedi ki:

  sohbaharda 12 ay gidecekler var neden onlar 12 ayda bunlar 21 gün buna adalet diyeninnn

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  vatan için 21 gün feda olsun. 12 ay 5 ay yapınca askerlik de 21 gün yapınca değil mi. devletimiz karar vermiş çekemeyenler uzun dönem gidenler seve seve kabullenecek bu durumu

  1. Anonim dedi ki:

   12 ay feda et oğlum lafa gelince feda ediyorsun

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bende 15. Tugay piyade eğitim amasya 22. Alay

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bedelli askerliğe vatani görev demek ne kadar doğru acep

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  15. Piyade Eğitim Tugayı Komutanlığı Amasya 👍🏻👍🏻

 7. Olley beeeee dedi ki:

  Erzurum ziraat bankasına çıktı vatani görevim

  1. Anonim dedi ki:

   Bi de askerlik yaptım diye kasılırsın ortalıkta

   1. Anonim dedi ki:

    Askerlik yapmakla kasılmak arasındaki bağ nedir ?

" E-Devlet üzerinde büyük yoğunluk: Bedelli askerlik yerleri belli oldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere E-Devlet üzerinde büyük yoğunluk: Bedelli askerlik yerleri belli oldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda E-Devlet üzerinde büyük yoğunluk: Bedelli askerlik yerleri belli oldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "