Okunma

Beğen Tuşu Değişiyor!


07 Kasım 2013 Perşembe 06:00
Beğen Tuşu Değişiyor!

Facebook ünlü Beğen tuşu için köklü bir tasarım değişikliğine gidiyor. Toplamda 7,5 milyon web sayfasına gömülü olarak da kullanılan Beğen ve Paylaş tuşlarında göze çarpan en önemli tasarım farklılığı ise meşhur baş parmak işaretinin gitmiş olması.

Bunun yerine parmak düğmenin üzerindeki diyalog kutusunda yer alacak ve kaç adet beğeni aldığınızı gösterecek. Yeni düğmede, görselde de görebileceğiniz üzere Facebook’un bir diğer ünlü logosu olan “f” harfi yer alıyor.

Facebook’un yeni tasarımının yüksek çözünürlüklü ekranlara odaklı olarak yapılması, Facebook Ürün Yöneticisi Peter Yang‘ın açıklamasına göre böylesi bir değişikliği zorunlu kılmış. Tasarım değişikliğinin önümüzdeki haftalarda tüm gömülü web sayfalarında uygulanması bekleniyor.

:: Yeni Facebook Beğen tuşunu beğendiniz mi?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Beğen Tuşu Değişiyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  olsun siz yinede en basit şekilde beğendiniz sayfya – yoruma-resime-videoya v.s (y) bu şekil yazın . yine parmaklamaya devam edebilirsin (:

 2. SDN Okuru dedi ki:

  He fobim var sana ne

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bunlar hep illuminati 🙂

 4. SDN Okuru dedi ki:

  07.11.2013 11:53 Başka dinlere karşı fobin mi var anlamadım?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  facebooun mantigi kaybettigi gencleri kendine geri toplamak degil miydi ee bu haamleyle mi geri toplayacak daha işlevsel bi seyler yapsaydi ya

 6. SDN Okuru dedi ki:

  f nedir abi ne ego varmis arkadas ya

 7. SDN Okuru dedi ki:

  her yerde F mi görücez şimdi, demek ki neymiş artık AdBlock plus ile like tuşlarıda engelleniyormuş.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Baktığımda sadece haç görüyorum . Beğenmedim.

  (Algıda seçicilik olsa da gördüğüm bu)

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Beğen işareti adeta Facebook’la özdeşleşmişti. Çok yazık olmuş, bence gereksiz bir değişiklik, yeni simgede bu resimde görülense hiç güzel değil!

 10. SDN Okuru dedi ki:

  iğreennnççç :/

 11. SDN Okuru dedi ki:

  bence olmamış o el işaretini korumaları gerekirdi.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Bundan sonra benim için Facebook bitmiş***** facebook a girmem!

" Beğen Tuşu Değişiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Beğen Tuşu Değişiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Beğen Tuşu Değişiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "