Beklenen an geldi: İstanbul Bilişim için karar verildi!


15 Ekim 2020 Perşembe 16:40
Beklenen an geldi: İstanbul Bilişim için karar verildi!

Binlerce kişinin şikâyet ettiği ve mağdur olduğu İstanbul Bilişim olayında karar verildi. Konu hakkında yapılan incelemeler sonucunda İstanbul Bilişim’in iflasına karar verildi. İstanbul Bilişim hatırlayacağınız üzere konkordato talebinde bulunmuştu. İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nce reddedilen bu talebin ardından mahkeme nihai kararını ”iflas” yönünde vermiş oldu.

İstanbul Bilişim için karar ”iflas” yönünde oldu

Yakın zaman önce insanları mağdur ettiği gerekçesiyle dava açılan İstanbul Bilişim’den konkordato talebiyle karşı bir dava hamlesi gelmişti. Konu hakkında mahkemeden de İstanbul Bilişim için iflas kararı çıktı. İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde duruşmaya, davacı İstanbul Bilişim avukatları ile aralarında Tüketici Başvuru Merkezi’nin de bulunduğu alacaklılar ve avukatları katıldı.

Davacı taraf olan İstanbul Bilişim avukatları, “Müvekkil ile dava dışı İngiliz menşeli firmayla satış konusunda anlaşıldı. Hisse devri sözleşmesi dosyaya sunuldu. Mayıs ayı itibariyle müvekkilin hissedarına ödeme yapacaklarını belirttiler. Müvekkilime teminat mektubu vereceklerini söylediler. Komiser raporu dosyaya son zamanlarda sunuldu, beyanda bulunamadık. Marka ve şirket değeri çok düşük belirlenmiştir. Bu nedenle itirazlarımız olacak. Kesin mühlet kararı verilmesini talep ederiz” şeklinde konuştu.

İstanbul Bilişim için karar

Bunun ötesinde Tüketici Başvuru Merkezi avukatı da konkordato teklifini kabul etmediklerini aktardı. Duruşma salonunda bulunan diğer alacaklılar ise konkordato teklifinin reddini talep ettiler. Mahkeme, davacı İstanbul Bilişim’in konkordato talebinin ve kesin mühlet verilmesi talebinin reddine karar verdi. Mahkeme, İstanbul Bilişim’in iflasına da hükmetti. Davacının istinaf mahkemesine itiraz hakkı da bulunuyor.

Avukatlar tarafından konu hakkında gelişmelerin takip edileceği, mağduriyetlerin yaşanmaması için gerekli inceleme ve çalışmaların yapılacağı aktarıldı.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Beklenen an geldi: İstanbul Bilişim için karar verildi!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Bir çok ürün satın aldım. Hiçbir sorun yaşamadım. Yanlış yönetilmiş ve işler yolunda gitmemiş olabilir.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Bir ara girip, İpad almaya niyetlendiğim firma. Fiyatları çok düşük görünce, kıllanıp almamıştım; ne diyeyim, verilmiş sadakam varmış. 🙂

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Hicbir zaman guvenemedigim bir firma idi. Hickimse bir urunu herkesten %20 daha ucuza satamaz. Satiyorsa kesin bir hile var.

" Beklenen an geldi: İstanbul Bilişim için karar verildi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Beklenen an geldi: İstanbul Bilişim için karar verildi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Beklenen an geldi: İstanbul Bilişim için karar verildi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!