Beklenen Apple Watch uygulaması geri döndü


10 Eylül 2020 Perşembe 08:30
Beklenen Apple Watch uygulaması geri döndü

Uzun bir aradan sonra Apple Watch Google Maps uygulaması için Google tarafından beklenen açıklama yapıldı. Yapılan açıklamadan anlaşıldığı kadarı ile Google, kullanıcıların beklentilerini karşılayabilecek yeni bir uygulamayı hazırlamayı başarmış durumda.

Apple Watch Google Maps uygulaması yayınlandı

Apple ile Google arasında yaşanan tartışmalardan ötürü App Store’dan kaldırılan Google Maps’in Apple Watch için hazırlanmış yeni uygulaması ile ilgili ağustos ayında gelen bilgilerden sonra resmi açıklama da yapıldı. Şu an için Google’ın harita uygulaması, resmi olarak Apple Watch kullanıcılarına ulaştırılmaya başlanmış durumda.

App Store’daki iPhone uygulamasında da yeni görseller ile Apple Watch desteğine dikkat çekilmeye başlandı.

apple watch google maps ugulaması

Yeni uygulamanın ilk detaylarından anlaşıldığı kadarı ile Google, Apple Watch üzerinden değil de daha çok iPhone üzerinden işlem yapan bir uygulama hazırlamış durumda. Apple Watch ilk etapta iPhone’daki Google Maps’in yansıtıldığı bir ekran gibi kullanılmaya başlanak gibi görünüyor.

Hatırlatmak gerekirse ilk olarak Google’ın Maps uygulaması, 2015 yılında Apple Watch için kullanıcılara ulaştırılmaya başlanmıştı. Daha sonrasında ise Apple ve Google arasında yaşanan çekişmenin sonucu olarak App Store’dan kaldırılmıştı. Şimdi de yeni uygulamanın yeniden kullanıcılara ulaştırılmaya başlama sürecine gelinmiş olundu.

Son olarak hatırlatmak gerekirse iOS 11.0 ve watchOS 5.0 sürümlerinden daha yeni sürümler ile kullanılabilir olduğunu da hatırlatmakta fayda var.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Beklenen Apple Watch uygulaması geri döndü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Beklenen Apple Watch uygulaması geri döndü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Beklenen Apple Watch uygulaması geri döndü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  2. 2 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  3. 3 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  4. 4 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  5. 5 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  6. 6 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  7. 7 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  8. 8 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  9. 9 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  10. 10 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi