Beklenen iPadOS için Office güncellemesi yayınlandı


27 Ekim 2020 Salı 00:30
Beklenen iPadOS için Office güncellemesi yayınlandı

Microsoft iPadOS için Office uygulamaları ile ilgili uzun süredir beklenen desteği sunan yeni güncellemesini yayınladı. Yeni yayınlanan güncelleme ile Microsoft Office uygulamaları, Apple’ın desteklediği iPad aksesuarlarının kullanılmasına imkan sunacak.

iPadOS için Office uygulamalarına mouse ve trackpad desteği

Microsoft’un iPad kullanıcıları için hazırladığı Word, Excel ve PowerPoint uygulamaları için yayınlana yeni güncelleme ile mouse ve trackpad desteği kullanıcılara ulaştırılmış oldu. Bilindiği gibi Apple, bir süre önce iPad klavyesinde trackpad ve mouse ile kullanım desteği sunmaya başlamıştı. Bu destek sonrasında da çeşitli uygulamalar hem mouse hem de trackpad için ek destek sunmaya başlamıştı.

ipados için office

Bu noktada iPad kullanıcıları, uzun bir süredir en çok Microsoft’tan bu desteği sunmasını talep ediyordu. Microsoft’tan da bu destek ile ilgili açıklama yapılmıştı. Nitekim kısa bir süre önce resmi olarak iPadOS için Office uygulamalarına trackpad ve mouse desteği eklenmiş oldu.

Yeni eklenen destek ile birlikte masaüstü taraftaki Word, Excel ve PowerPoint uygulamaları ile iPad tarafındaki uygulamanın kullanım şekilleri birbiri ile oldukça benzer bir hale gelmiş durumda. Şu an için destekli iPad kullanıcıları iPadOS App Store üzerinden yeni güncellemeye ulaşabilecekler.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Beklenen iPadOS için Office güncellemesi yayınlandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Beklenen iPadOS için Office güncellemesi yayınlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Beklenen iPadOS için Office güncellemesi yayınlandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
  2. 2 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
  3. 3 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
  4. 4 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
  5. 5 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
  6. 6 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  7. 7 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  8. 8 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  9. 9 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  10. 10 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!