Beklenen karar: 17 gün tam kapanma!


26 Nisan 2021 Pazartesi 19:58
ABONE OL
Beklenen karar: 17 gün tam kapanma!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs kapsamında alınan yeni kararları açıkladı. Buna göre 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında ülke genelinde tam kapanma olmasına karar verildi.

Artan vaka sayıları ülke genelinde yeni önlemler alınmasına neden oldu. İki haftalık uygulanan kısmi kararın ardından şimdi de daha sert önlemler alındı. İşte Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamalar ve getirilen yeni kısıtlamalar….

29 Nisan-17 Mayıs tam kapanma olacak

“29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00’dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00’e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz. İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir. Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirler arası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek. Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir. Anaokulu, kreş, 8’inci ve 12’nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir. Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak, diğer günlerde belirlenen saatlerde hizmet vermeyi sürdürecektir. Sürecin hedeflediğimiz sonuçları verebilmesi için kurallar en sıkı şekilde uygulanacak, tedbirlerin istismarına izin verilmeyecektir.”

Koronavirüs kapsamında alınan önlemler şimdilik bunlar. Ancak kimlerin yasaktan muaf olacağı veya hangi iş yerlerinin açık olacağı hakkında tüm detaylar, İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede netlik kazanacaktır.

26 Nisan günlük vaka tablosu paylaşıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni alınan önlemlerin hemen ardından günlük vaka sayısını da paylaştı. Paylaşılan tabloya göre bugün artan vaka sayılarında bir gerileme görüldü. Son 24 saatte tespit edilen vaka sayısı 37 bin 112 olurken, vefat eden sayısı ise 353 oldu. Bugün yapılan test sayısı da 268 bin 893 olarak kayıtlara geçti. İşte Fahrettin Koca’nın paylaştığı günlük vaka tablosu…

26 Nisan günlük koranivürüs tablosu

MEB’den sınavlar hakkında açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamalardan sonra MEB’den de yeni bir açıklama geldi. İşte MEB tarafından yapılan yapılan açıklama;

-Resmi ve özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim kurumlarında 17 Mayıs 2021 tarihine kadar yüz yüze eğitime ara verilmiş olup uzaktan eğitime geçilmiştir. Uygulama, 29 Nisan 2021 Perşembe saat 19:00’dan itibaren başlayacaktır.

-Okullarda 3 Mayıs 2021 sonrasında yapılması planlanan dönem sınavları, 17 Mayıs 2021 tarihi sonrasına ertelenmiştir.
yazarOkan Güleş

1999 doğumlu. Adana Çukurova Üniversitesi'nde okuyor. Yıllardır teknoloji ile ilgileniyor. ShiftDelete.net'te hem bilgilerini paylaşıyor hem de teknoloji editörlüğü yolculuğunda deneyim kazanıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
14 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
16 gün önce

hedef esnaf, yok edin gitsin

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
16 gün önce

Bence geç kalınmış bir doğru karar olmuş.Umarım herkes kurallara uyar.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
16 gün önce

Neden17gun

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
16 gün önce

Lebaleb Kongreler istiyoruz(!)

Türker Uçurcu
Türker Uçurcu
14 gün önce

Komik desek komik değil, eleştiri desek eleştiri değil. Muhalefetin yeni şeyler bulmayıp sakız gibi aynı mevzuları uzatması sıkıntı veriyor. Ekşide, orada burada 14 gün tam kapanma olması gerek diye yazanlar vardı. Arkasından da “ama bizde öyle güçlü bir ekonomi yok ki, nasıl 14 gün kapama olacak” tarzı hükûmete yüklenenler şimdi böyle bir karar çıkınca yok olan küçük esnafa olacakmıx, yok içki satışı olmayacakmış, yine hükûmete karşı propaganda peşindeler. Hastalık 14 gün hiçbir belirti vermeyebiliyor, insanlar da o güne kadar semptom görülmeyen akrabadan komşudan bulaşmaz düşüncesiyle geceleri hâlâ birbirinin evine gidip gelebiliyor. Sanki bütün Türkiye”ye kongreden bulaştı. Muhalefet yapacaksanız ciddi bir şekilde yapın. Sosyal medya geyikleriyle muhalefet olmaz.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
16 gün önce

Çok geç alınmış bi karar, kışın bu tedbirler alınıp kongreler yapılmasaydı herşey çok farklı olabilirdi. Umarım Bu kararla birlikte bi düşüş olur.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
16 gün önce

İnşallah milletimiz için hayırlı olur. Virüs belası def olur. Allah hakkımızda hayırlısını versin

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
16 gün önce

Bunlar daha iyi günlerimiz…

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
16 gün önce

Geç kalınmış fakat doğru bir karar.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
16 gün önce

Geç bile kalındı iyi olur ölen ölür hastalarda iyileşır bu illetten tüm türkiye başta olmak üzere tüm dünya acil kurtulur inşallah

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
16 gün önce

Neresi tam kapanma özel sektör çalışıyor kardeş mesela üretim ve imalat yapmayan özel sektör mü var ne saçma karar bu madem yapıyor doru düzgün yap be

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
15 gün önce

Keşke normal zamandada sokağa çıkma yasağı olsa. İstanbulda nefes aldık biraz

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
15 gün önce

Stajyerler nabacak peki bize de kapanma yok mu

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
15 gün önce

Hadi ordan tam kapanmaymış ben niye 200 kişilik bi fabrikada tıka basa çalışıyorum insanlar iç içe covid fabrikalara vurmuyor heralde onların yapacağı işe ben halkın yanında olmasın onlar zamanı geldiğinde onlarında yanında kimse olmayacak

" Beklenen karar: 17 gün tam kapanma! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Beklenen karar: 17 gün tam kapanma! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Beklenen karar: 17 gün tam kapanma! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik
  2. 2 Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme! Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme!
  3. 3 Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması
  4. 4 DJI Air 2S Combo kutu açılışı ve inceleme DJI Air 2S Combo kutu açılışı ve inceleme
  5. 5 Android telefonlar için en iyi oyunlar! #1 Android telefonlar için en iyi oyunlar! #1
  6. 6 Ofisin yenisi MSI RTX 3070 Gaming X Trio inceleme Ofisin yenisi MSI RTX 3070 Gaming X Trio inceleme
  7. 7 Huawei Watch Fit Elegant akıllı saat inceleme Huawei Watch Fit Elegant akıllı saat inceleme
  8. 8 İki ekranlı Asus ZenBook 14 inceleme! İki ekranlı Asus ZenBook 14 inceleme!
  9. 9 Sporcular için üretildi: Powerbeats Pro kutu açılışı Sporcular için üretildi: Powerbeats Pro kutu açılışı
  10. 10 Furkan parasını unutunca drone ile para gönderdik! Furkan parasını unutunca drone ile para gönderdik!