Okunma

Beko’dan özel Barcelona serisi geliyor!


31 Ağustos 2017 Perşembe 10:48
Beko’dan özel Barcelona serisi geliyor!

Beko, Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenen, dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı IFA’da, geliştirdiği en yeni teknolojilerini sergiliyor. Beko stantında bu yıl; herkes için teknoloji, sağlıklı yaşam ve beslenme temaları öne çıkıyor.

Beko IFA 2017’de en yeni teknolojilerini sergiliyor

IFA’daki basın toplantısında Beko’nun büyüme stratejisini ve inovasyon vizyonunu küresel trendler ve tüketici iç görüleriyle şekillendirdiğini belirten Arçelik A.Ş. CEO’su Hakan Bulgurlu, günümüzün ihtiyaçlarının hızla değiştiğini, orta sınıf büyürken, hanelerin küçüldüğünü söyledi.

Bulgurlu, “İnsanlar hızlanan hayat temposu içinde, her alanda daha akıllı çözümlere ihtiyaç duyuyorlar. Ekonomik, sağlıklı, sürdürülebilir, çevreye duyarlı ve akıllı uygulamalarla birlikte kullanabilecekleri ürünleri talep ediyorlar. Bu nedenle bizim en önemli hedefimiz, toplumunun her kesiminin yeni teknolojileri kullanarak hayatını kolaylaştırmak ve aynı zamanda doğal kaynaklarımızı koruyan ürünleri hayata geçirmek” dedi.

17-08/31/fb-share-fix.jpg

Beko, küresel trendler ve tüketicilerinden aldığı ilhamla oluşturduğu en yeni teknolojileriyle dünyada 100’den fazla ülkede bulunuyor. İngiltere ve Polonya’da pazar liderliğini sürdüren Beko, farklı ülkelerde farklı tüketici ihtiyaçlarına yönelik ürün ve hizmetler geliştirerek, büyüme hedefine güçlü adımlarla ilerliyor.

Beko’nun yeni girdiği pazarları ve büyüme stratejisini anlatan Arçelik A.Ş. CEO’su Hakan Bulgurlu, “Global markamız Beko ile tarihi İpek yolu boyunca uzanan bir “Beko Yolu” oluşturmayı hedefliyoruz. Global ekonominin büyüme motorları olan gelişmekte olan ülkeleri merceğimize aldık. Bu doğrultuda Hindistan, Pakistan, Tayland ve Endonezya gibi hızlı büyüme kaydeden pazarlarda faaliyetlerimizi yoğunlaştırıyoruz. Bu stratejinin son halkası olarak, Hindistan’da Voltas (Tata Grup Şirketi) ile ortak kuracağımız fabrikanın 2018’in sonunda buzdolabı üretimine başlamasını planlıyoruz. Aynı zamanda pazar büyüklüğü ve karlılığıyla öne çıkan Kuzey Amerika’da Beko ile büyüme planlarımız devam ediyor” dedi.

IFA’da 223 ürününü sergileyen Beko’nun dünyanın en hızlı yıkayıcı kurutucusu UltraFast, zaman ve enerji tasarrufu sağlıyor. Beko AutoDosing bulaşık makinesi, Avrupa’nın ilk otomatik deterjan dozajlamalı ev tipi bulaşık makinesi olma özelliğini taşıyor.

17-08/31/fcbpartnertoeveryday_1200x575_2.jpg

Fast+ fonksiyonu 3 kat daha hızlı temizlik, AquaIntense teknolojisi 5 kat daha yüksek temizlik performansı sağlıyor. Amazon Dash Replenishment Service (DRS) ile otomatik olarak deterjan siparişi imkanı sunuyor. AirTherapy çamaşır makinesi dünyanın sıcak hava dolaşımlı ilk çamaşır makinesi.

Tazeleme programı, kötü kokuları giderme ve kırışıklığı önleme özellikleriyle hayatı kolaylaştırıyor. Yeni yüksek kapasiteli buzdolabı serisi sınıfının en yüksek kapasiteli ürünlerini içeriyor, tazelik çözümleriyle donatılan buzdolapları sebze, meyve, et, tavuk ve balığı 3 kat daha uzun süre taze tutuyor. Kötü koku oluşumunu engelliyor. Beko, IFA’da akıllı ev platformu HomeWhiz’i de tüketicileriyle buluşturuyor. Ankastre fırınlarda, Kombine Mikrodalga özelliği sayesinde, geleneksel fırınlara göre %50 daha hızlı pişirme sağlıyor.

Beko IFA’da sponsoru olduğu FC Barcelona ile birlikte çocuklarda sağlıklı beslenmeyi teşvik etmek amacıyla başlattığı Eat Like A Pro adlı küresel bir girişimi de duyurdu. Küresel bir sorun olan obezitede mevcut eğilim devam ederse, 2025’e kadar 5 yaşın altında obez ya da aşırı kilo sorunu olanların sayısının 70 milyona ulaşması bekleniyor. Beko, bu sorunla iki şekilde mücadele edilebileceğine inanıyor. İnovatif teknolojilerle sağlıklı beslenmeyi daha kolay hale getirerek ve çocuklar arasında sağlık yeme alışkanlığını cazip hale getirerek.

Beko, çocuklara sağlıklı yiyecekleri sevdirmek ve Eat Like a Pro’ya teşvik etmek üzere, FCB markalı buzdolabı, espresso makinesi, indüksiyon ocağı ve vakumlu spor blenderı gibi ürünlerden oluşan yeni bir seri hazırlıyor.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Beko’dan özel Barcelona serisi geliyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bir Fcb bir Bjk…

" Beko’dan özel Barcelona serisi geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Beko’dan özel Barcelona serisi geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Beko’dan özel Barcelona serisi geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "