Okunma

BenQ X2200W Extreme


10 Mart 2008 Pazartesi 22:00
BenQ X2200W Extreme
BenQ oyunculara yönelik olarak ürettiği yeni bir monitörle karşımızda. 22 inçlik BenQ X2200W, üzerinde Xtreme ibaresini taşıyor. Monitörün panel çözünürlüğü 1680×1050, birçok uygulama ve oyun için gayet iyi. Fakat BenQ‘nun bu seriye bir de tam HD bir panel eklemesi için yanıp tutuşuyoruz. Paneldeki gecikme süresi 2 ms olarak belirtilmiş. Griden griye geçişi ifade eden bu süre, göz var izan var diyerek yaptığımız testlerimizde kendisini gösterdi.

İzleyin

Her Bağlantı Var

Bu monitörün birkaç dikkat çeken özelliği mevcut. Öncelikle üründe HDMI bağlantı arabirimi var. Tabii bu tek bağlantı şekli değil. Hem sesi hem de görüntüyü aktaran HDMI yanında klasik D-Sub ve DVI bağlantıları da mevcut. Bu iki bağlantı için kutu içinden gerekli kablolar çıkarken, bize ulaşan üründe HDMI kablosu bulamadık.

Perfect Motion ile Hızlı Hareket

Üründe özel bir kiple birlikte hareketli görüntüleri daha keskin hâle getirebiliyorsunuz. Perfect Motion ismi verilen bu teknikle, paneldeki pikseller hızlandırılıyor ve hareketlerin daha akıcı görüntülenmesi sağlanıyor. Düşünce güzel ve işe yarıyor, fakat gelin görün ki renkler hafiften sapıttığı için bu kipe özel bir ayar yapmanız gerekiyor. Bu kipe geçtiğinizde ayrıca beyaz arka planda aşırı bir dalgalanma başlıyor. Dolayısıyla birinci şahıs tetikçi oyunlarını oynarken, oyuna girdikten sonra bu özelliği açmanızı öneririz.

Canlı Renkler

Her LCD monitör gibi, bu monitörü de kullanmaya başladıktan sonra bir süre alışmanız ve renk ayarlarını yapmanız gerekiyor. Biraz ayarlarla oynayıp kendinize uygun renk ve karşıtlık değerlerine ulaşmaya çalışırken, monitörün gayet iyi bir renk üretimine sahip olduğunu görüyorsunuz. Siyahlar konusunda iyi bir performans veren monitörün kenarlarında, ekran karanlıkken belirgin bir ışık sızıntısı yok.

BenQ X2200W
LCD Monitör

Panel boyutu: 22 inç (56 cm), (29 cm x 47,5 cm)
Panel çözünürlüğü: 1680×1050
Tepki süresi: 2 ms, griden griye
Girişler: HDMI, DVI, D-Sub

Fiyat: ~690 YTL, KDV Dahil Satın al!

Bilgi için: BenQ
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" BenQ X2200W Extreme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere BenQ X2200W Extreme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda BenQ X2200W Extreme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "