Okunma

Oyunu Geç, İş Senin Olsun


14 Temmuz 2009 Salı 12:30
Oyunu Geç, İş Senin Olsun

43 yıllık tarihinde yenilikçi uygulamalarıyla büyüyen Best Buy, Türkiye’ de çalışanların çalışmaktan, müşterilerin alışveriş deneyimlerinden en memnun oldukları marka olmak için yola çıkıyor.


Best Buy Türkiye, çalışanlarını belirlemek için ilginç bir yol izliyor.

Personel seçimine başlayan Best Buy Türkiye’nin “BU İŞ’TE Bİ’ İŞ VAR” adlı projesi, firma tarafından Türkiye’deki ilk Best Buy mağazasının İzmir’de açıldığını ve yetenekli, dinamik, çalışmayı seven, teknolojiyi ve eğlenmeyi bilen “Mavi Tişörtlü” takım arkadaşları arandığını duyuran eğlenceli bir online oyun olarak tanımlanıyor.

Başvuru Süreci

Siteye girenleri üç genç karakter: Mert, Emin ve Aslı karşılıyor. Farklı karakteristik özelliklere sahip olsalar da, her biri iyi iletişim kurabilen, sıcakkanlı ve kendine güvenen gençlerin tek bir sorunları var: Biraz kafaları karışmış durumda. Her biri kendilerine yöneltilen sorulara kendi inandıkları doğru cevapları veriyor. Doğru cevabı verenin hangisi olduğunu bulmak ise sitenin misafirlerine kalıyor.


Hazırlanan oyunda verilen cevaplardan hangilerinin doğru olduğunu bilmeniz gerekiyor.

3 sorunun da doğru cevabını bulanlar oyunu kazanıyor ve teknolojiye olan ilgilerini Best Buy’da bir kariyer fırsatına dönüştürebileceklerini öğreniyorlar. Bununla da kalmayıp iş başvurularını site üzerindeki linkler yardımıyla gerçekleştirebiliyor ve siteyi ilgileneceklerini düşündükleri kişilerle paylaşabiliyorlar. “BU İŞ’TE Bİ’ İŞ VAR”, buistebiisvar.com adresinde yayına giriyor ve Türkiye’nin ilk “Mavi Tişörtlü” Best Buy çalışanlarını bulmayı hedefliyor.

Best Buy Türkiye’nin mavi tişörtlü çalışanları arasına katılmak isteyenler açılan site üzerinden kariyer.net ve secretcv.com’a yönlendiriliyor. Adaylar, bu siteler üzerinden özgeçmişlerini yollayabiliyor ve yapılacak ön eleme ile de kariyer günlerinde davet ediliyorlar.

:: Best Buy çalışanı olmak ister misiniz?

Bilgi için: Bu İş’te Bi İş Var
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Oyunu Geç, İş Senin Olsun”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bana aynı soru iki kez geldi:D

" Oyunu Geç, İş Senin Olsun konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oyunu Geç, İş Senin Olsun ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oyunu Geç, İş Senin Olsun ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "