Okunma

Best Buy İngiltere’den de Çekiliyor


08 Kasım 2011 Salı 07:00
Best Buy İngiltere’den de Çekiliyor

İngiltere’de Carphone Warehouse ile işbirliğine giden ve 18 ay önce ülkeye giriş yapan Best Buy, bu sürede 127 milyon dolar kaybedince 11 mağazasını kapatma kararı aldı.

Bu mağazalar Liverpool, Derby, Bristol, Nottingham, Rotherham, Dudley, Thurrock, Southampton şehirlerinde bulunuyordu. Kalan 3 mağaza ise Londra’da Croydon, Hayes ve Enfield bölgelerinde açılmıştı.

Mağazalarda çalışan 1100 kişinin işsiz kalacağı açıklanırken firmanın artık satış stratejisini daha çok mobil cihazlara kaydıracağını açıkladı. Best Buy Mobile isimli yeni bir yapılanmaya giden firma, gelişen pazarlarda daha küçük ama mobil cihazlara yönelen mağazalar açmayı deneyecek.

Türkiye’ye pazarına 2009 yılında giren Best Buy, önce İzmir ardından da Ankara‘da iki mağaza açmıştı. Beklediği başarıya ulaşamayan marka bu yılın başlarında iki mağazasını da kapatacağını açıklamış ve Türkiye pazarından çekilmişti. Firmanın mağazaları daha sonra Teknosa tarafından satın alınmıştı.

:: Best Buy’ın bu hamlesi için ne düşünüyorsunuz?

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Best Buy İngiltere’den de Çekiliyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  sen kalkıp ankara’da onca avm varken inin cinin top oynamadığı mesa plaza gibi bir yerde mağaza açarsan tabii ki satış yapamazsın

 2. SDN Okuru dedi ki:

  eğer bir şirket Türkiye gibi “tüketmeye bayılan” bir ülkeden çekiliyorsa ben o kurumdan tırsarım arkadaş

 3. virusizmir dedi ki:

  Çekile çekile Amerika’ya kadar çekilecek bunlar ***** />

  Link anasayfaya yönlendiriyor.

 4. fraud3 dedi ki:

  izmirde işler gayet iyi gidiyor ***** onlar satışlarla ilgisi olmadığını söylemişlerdi çekilirken

 5. eray045 dedi ki:

  Link yine anasayfaya yönlendiriyor.

 6. spybot dedi ki:

  Yazık

 7. mila12 dedi ki:

  Teknosa’ya söyleyelim belki orayıda alır

" Best Buy İngiltere’den de Çekiliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Best Buy İngiltere’den de Çekiliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Best Buy İngiltere’den de Çekiliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "