Best Buy’ın Çok Özel(!) PS3 Kampanyası


05 Ekim 2010 Salı 09:30
Best Buy’ın Çok Özel(!) PS3 Kampanyası

Teknoloji marketlerin yardım ekiplerinin müşterilerin ihtiyaçlarını gidermesi büyük önem taşıyor. Teknoloji dünyasıyla haşır neşir olmayan fakat meraklı insanlar, bu marketlerden alışveriş yaparak teknolojinin nimetlerinden faydalanmak istiyor.

Ancak tüm yardım ekipleri iyi niyetli olmayabiliyor. ABD’nin New York şehrindeki Staten Island’da yer alan bir Best Buy mağazasında bulunan bir poster, PlayStation 3 için özel bir kampanyanın reklamını yapıyor. (PS3 Artık Korsanlığa Açık)

Postere dikkatli baktığınızda ilginç bir durumu fark edebilirsiniz. Normalde yurt dışı fiyatı 299 $ olan 120 GB PS3 Slim, Best Buy’da 329 $’a satılıyor. Bu fiyat farkı ise Firmware güncellemesi ile açıklanıyor. Yani Best Buy’ın yardım ekibi Geek Squad, kullanıcılardan Firmware güncellemesi için ekstra bir 30 $ daha talep ediyor.

 

Firmware güncellemesi yapılmış modeller 30 $ daha pahalı satılıyor

 

Firmware İçin Para

PlayStation kullanıcıları bu durumun ne kadar komik olduğunu anlamışlardır. Bilmeyenler için ise kısa bir açıklama yapmak gerekirse, PS3′te Firmware güncellemesi yapmak için cihazı İnternet’e bağlamak ve birkaç kere tuşa basmak yeterli. Zaten geri kalan her şey otomatik olarak yapılıyor.

ABD’deki Best Buy yetkililerinin, teknolojiden anlamayan kişilerin bilgisizliğinden bu şekilde faydalanmak istemesi gerçekten çok düşündürücü.

:: PlayStation 3 firmware güncellemesi için para verir misiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Best Buy’ın Çok Özel(!) PS3 Kampanyası”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Firmware güncellemesi yapılmış modelleri almak zorunlumu normal satılmıyormu?

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Yalnız yapılan olay sadece bu değil, Ankara’da da aynı şeyi yapıyorlar. Fakat bahsettikleri şey, cihazın updatelerini yapıyorlar. PSN’e hesap oluşturuyorlar. Ve en güzeli de cihazı bilmeyenler için oturup nasıl kullanacakları şeklinde anlatıyorlar.

  Eğer siz de bir baba olsaydınız ve elektronikten çok anlamasaydınız. Bu cihazı eve alıp götürdüğünüzde çocuğunuza bak bunu böyle yapıyorsun, şurdan bu oluyor gibi anlatarak gönlünü fethetmek adına 30 değil 100 TL bile verirdiniz.

  Bir de şu açıdan düşünün sizin gibi teknolojiden anlayanlar için bu anlatılanlar çok basit bir işlem gibi gelebilir. Sanayideki bir usta için de bir vida sıkmak çok basittir. Ancak bunu bir profesor yapamaz. Önemli olan o vidayı neden ve nasıl sıktığıdır.

  Kaldı ki bu işlemleri yaparken bile bir emek harcanıyor, unutmayın ki emeğin pazarlığı olamaz. O yüzden ben istediğim için aldım, isteyen alır isteyen almaz. Yaptıkları bana ayıp gibi gelmemişti.

" Best Buy’ın Çok Özel(!) PS3 Kampanyası konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Best Buy’ın Çok Özel(!) PS3 Kampanyası ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Best Buy’ın Çok Özel(!) PS3 Kampanyası ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 2. 2 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 3. 3 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 4. 4 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
 5. 5 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
 6. 6 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
 7. 7 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
 8. 8 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
 9. 9 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
 10. 10 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG