Okunma

Best Buy’ın Türkiye Planları


12 Mayıs 2009 Salı 13:39
Best Buy’ın Türkiye Planları

ABD’nin ardından 2001’de Kanada, 2003’te Çin, 2008’de Meksika’da faaliyetlerini sürdüren Best Buy, Türkiye’deki gelişim sürecini anlatmak üzere bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Best Buy International CEO’su Robert A.Willet, Türkiye’nin genç nüfusu ve gelişen ekonomisi ile önemli ülkeler arasında yerini alacağını belirtti. Türkiye, grubun Best Buy markasıyla Avrupa’da ilk adım attığı ülkelerden biri. Firma, Batı Avrupa’ya ise 2010’da İngiltere’de açacağı ilk mağazasıyla merhaba demeye hazırlanıyor.


Best Buy International CEO’su Robert A.Willet, Türkiye toplantısı için ülkemizdeydi.

Best Buy, Türkiye’de şu an içlerinde mağaza sayısı da dahil olmak üzere 70’ten fazla proje üzerinde çalışıyor. Bu projeler arasında kesinleşen 3 mağazaya ait bilgi toplantıda katılımcılarla paylaşıldı. Amaçlarının çok mağaza değil, kaliteli hizmet olduğunu belirten Best Buy Türkiye Ülke Başkanı Ruşen Kopmaz, zaman içerisinde firmanın yurt dışındaki diğer markalarını da Türkiye’ye getirmeyi planladıklarını açıkladı.

Bahsedilen diğer firmalar arasında Geek Squad gibi 24 saat teknik servis hizmeti verenler de bulunuyor. Geek Squad’ın hizmetleri arasında ev sineması kurulumu, bilgisayarınızda virüs taraması gibi hizmetler de bulunuyor. Grubun dikkat çeken, markaları arasındabir zamanların efsane internet markalarından Napster da bulunuyor.

Mağaza Açılacak Şehirler

Best Buy’ın Türkiye’deki mağaza açma planlarının ilk durağı İzmir. Ekim 2009 olarak belirlenen bu ilk mağazanın ardından yıl sonuna kadar başka mağaza açma planı bulunmuyor. 2010 için düşünülen şehirlerse Ankara ve Bursa. Diğer şehirlerle ilgili çalışmalar sürüyor. Ortalama 4 bin metrekare büyüklüğe sahip olacak mağazalarla ilgili paylaşılan bir diğer bilgi ise İzmir’deki mağazada 150 kişinin istihdam edileceği. İnternet mağazası ise yukarıda adı geçen 70 projeden biri olarak tanımlanıyor.


Türkiye’deki ilk mağaza İzmir’de açılacak.

Best Buy, Türkiye’de sürekli yeni mağazalar açarak büyümeyi planlamıyor. Çin’de ilk mağaza ile ikincisinin açılışı arasında yaklaşık 19 ay bulunduğunu belirten Best Buy yetkilileri, Türkiye’de de benzer bir strateji uygulamayı planlıyor.

Fiyatlar Nasıl Olacak?


Best Buy’ın ABD, Florida’daki mağazası.

Best Buy, yurtdışındaki “en düşük fiyat” iddiasını Türkiye’de tekrarlamayı planlamıyor. Öncelikli hedeflerinin en düşük fiyat değil, yüksek kalitede müşteri memnuniyeti olduğunu belirten Best Buy Türkiye Ülke Başkanı Ruşen Kopmaz; “Müşterilerimize satın aldıkları ürünleri diğer teknolojik ürünler ile entegre kullanarak hayatlarını nasıl kolaylaştırabileceklerini ve teknolojiyi nasıl keyifli hale getirebileceklerini anlatmak istiyoruz. Bizler tüm müşterilerimizin “teknoloji gurusu” olmak zorunda olmadığını biliyoruz; ancak biz teknolojiyi, herkese anlatabilecek kadar iyi biliyoruz. Müşterilerimize en yeni ve en son teknolojiyi sunmakla kalmayıp, bu ürünleri birbirleri ile entegre ederek kullanmayı öğreterek hayatlarını kolaylaştıracağız. Mağazamızda müşterilerimizin rahat etmesi için rahat ve eğlenceli bir alışveriş ortamı yaratacağız.” yorumunu yapıyor.

:: Best Buy Türkiye’de neler yapabilir?

 
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Best Buy’ın Türkiye Planları”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  sabırsızlıkla bekliyoruz….!

 2. SDN Okuru dedi ki:

  çeşitli ülkelere açacakları magazalarla ülkeleri iyi okuyup maliyetin düşük olacagı zamanda magaza açıyorlar…buna en iyi örnek kanada ve çin..bu ülkelerin zor zamanlarında bu bölgelere girdiler.
  . şu teknoloji çagında çok akıllıca

 3. SDN Okuru dedi ki:

  müdürlerini iyi eğitiyorlar. la’de
  hadi bakalım OEM ürünlerde umarım bilgili insanlar çalıştırırlar…

" Best Buy’ın Türkiye Planları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Best Buy’ın Türkiye Planları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Best Buy’ın Türkiye Planları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "