Okunma

Beta yüklü Pixel ikilisi için Android 7.1.2 çıktı!


18 Mayıs 2017 Salı 04:30
Beta yüklü Pixel ikilisi için Android 7.1.2 çıktı!

Google’ın bu ayın ilk haftasında Pixel ve Nexus serisinde yer alan bazı modeller için Android 7.1.2 Nougat sürümünü yayınladığını sizlere duyurmuştuk.

Nexus 9 ve Nexus 6 modelleri dışında seride yer alan cihazları kapsayan güncellemenin kullanıcılar tarafından yüklenmeye başlanması ile birlikte, Android 7.1.2’de ciddi hatalar bulunduğu tespit edildi.

Kamera uygulamasının sürekli çökmesi, LTE bağlantı sırasında yaşanan kopma sorunları ve parmak izi okuyucu hataları yaşanan sorunlar arasında en çok göze çarpanlar oldu.

Google, Beta programı için Android 7.1.2 sürümünü yayınladı!

Android Beta Programı’na dahil olan Google Pixel ve Pixel XL modelleri için bugün yayınlanan yaklaşık 40 MB’lık güncelleme, cihazları Android 7.1.2‘nin final sürümü ile buluşturuyor.

17-04/18/7-1-2-stable.png

9to5Google tarafından yayınlanan bilgilere göre N2G47E yapı numarasına sahip olan güncellemenin bu kadar düşük boyutta olması, Beta programında yer alan cihazlarda hali hazırda Android 7.1.2‘nin yüklü olmasından kaynaklanıyor.

Google’ın yukarıda bahsettiğimiz sorunları ne zaman çözeceği ise, halen bilinmezliğini korumaya devam ediyor.

:: Google’ın Android 7.1.2 sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz?


yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi’nde eğitim hayatına devam ediyor. Uçaklara olan hayranlığı ve merakı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

2 yorum - “Beta yüklü Pixel ikilisi için Android 7.1.2 çıktı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ***** 26 Nisan 2017 tarihinde satışa sunulacak olan "Sony Xperia Xa1 Ultra" en kısa zamanda incelenmesini rica ediyorum. Kolay gelsin Shiftdelete çalışanları, seviliyorsunuz…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Bir dahaki ay GM 4G son güncellemesini alacak. Umarım sorunlar giderilmiş bir şekilde gelir.

Yorum yazın

Geri bildirim