Okunma

Beyaz Saray’dan Facebook ve Twitter kararı


08 Temmuz 2019 Pazartesi 15:30
Beyaz Saray’dan Facebook ve Twitter kararı

Beyaz Saray her yıl düzenlediği Sosyal Medya Zirvesi hakkında bu yıl farklı bir karar almış gibi gözüküyor. CNN kaynaklarına göre Facebook ve Twitter bu yıl etkinliğe davet edilmedi.

Beyaz Saray Sosyal Medya Zirvesi için Facebook ve Twitter kararı!

Beyaz Saray önümüzdeki Perşembe günü her yıl düzenlediği Sosyal Medya Zirvesi’ni düzenleyecek. Bu etkinlikte birçok sosyal medya uygulamasının üst düzey yöneticileri olacağı konuşulurken, bugün çıkan bilgilere göre Facebook ve Twitter’a davet gönderilmedi.

CNN Business tarafından açıklanan raporlarda ise zirvenin sağ kesimin şikayetleri üzerine kurulduğu ortaya çıktı. Şirketler arasında tartışma ortamı oluşturulmamak istenmesinden dolayı Facebook ve Twitter’ın çağırılmama kararı alındığı da raporun ortaya koyduğu bilgiler arasında.

Beyaz Saray Sosyal Medya Zirvesi için Facebook ve Twitter kararı! - ShiftDelete.Net (1)

Beyaz Saray sözcüsü de bu konu hakkında sorulan soruları cevapsız bıraktı. Bugünün çevrimiçi ortamının fırsatları ve zorlukları hakkında sağlam bir beyin fırtınası için dijital liderleri bir araya getirecek etkinlik için Facebook ve Twitter kararının arka planı henüz net değil.

Durumun arka planındaki tahminler

Facebook ve Twitter uzun süredir muhafazakarlara karşı ön yargılı olduklarına ve konuşmalarını sansürlediklerine dair şikayetler alıyorlardı. İki şirket de bu iddiaları reddetmesine rağmen, muhafazakarların tepkisi azalmadı.

Ayrıca Başkan Trump, bu yangına körükle giderek büyük teknoloji şirketlerine düzenli aralıklarla saldırdı ve hükümet tarafından düzenlenmeler gerektiğini öne sürdü.

Bu yılın başlarında da Twitter CEO‘su Jack Dorsey Trump bir toplantı yapmıştı. Trump, Twitter’dan gelen takipçilerin çok az olduğunu ve kişisel profiline karşı özel olarak yapılmış bir az gösterim olayının söz konusu olduğunu iddia etti.

Her ne kadar bu durumla birkaç ay içerisinde düzelmiş gibi gözükse de halen hükümet ve sosyal medya şirketleri arasındaki gergin ortam devam ediyor. Fakat Beyaz Saray’dan katılımcılar hakkında resmi bir açıklama gelmediğini de belirtmek gerekir.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Beyaz Saray’dan Facebook ve Twitter kararı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Beyaz Saray’dan Facebook ve Twitter kararı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Beyaz Saray’dan Facebook ve Twitter kararı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "