Okunma

Beyaz Saray’dan Internet Projesi!


13 Kasım 2010 Cumartesi 17:00
Beyaz Saray’dan Internet Projesi!

Henüz resmiyet kazanmasa da, Amerika’nın dev yayın organlarından Wall Street Journal’ın haberine göre Obama yönetimi, internet mahremiyet yasalarında kapsamlı bir değişiklik yapmak için yetkili organları zorluyor. Barack Obama’nın planlarına göre, yalnızca kullanıcıların korunması için bile Federal bir büro açılabilir.

 

Amerikan kullanıcıların, kendilerini sanal tehditler ve mahremiyet ihlallerinden savunacak kapsamlı bir yasaya sahip olmadıkları düşünen Beyaz Saray kanadı, ilgili kanunları gelecek aylar içerisinde devreye sokacak. Google ve Facebook’un Kanada, Almanya, İngiltere ve Çin’de yaşadıkları mahremiyet sorunları, otoriteler tarafından bu ilginç projenin en önemli nedenleri arasında gösteriliyor.

:: Beyaz Saray’ın projesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Beyaz Saray’dan Internet Projesi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Beyaz Saray’dan Internet Projesi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Beyaz Saray’dan Internet Projesi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "