Okunma

Beynin Derinliklerine Yolculuk


20 Kasım 2010 Cumartesi 12:10
Beynin Derinliklerine Yolculuk

Bilim adamları insan beyninin işleyişini ve yapısını şimdiye kadar tam anlamıyla çözebilmiş değiller. (Beyin Egzersizleri Kazaları Azaltıyor)

Stanford Üniversitesi‘nde bu alanda araştırma yapan bilim adamları insan beyninin düşünülenden çok daha karmaşık bir yapıya sahip olduğunu açıkladılar.

Beyinde bulunan sinapsların daha önce sadece birer açma kapama düğmesi gibi çalıştıkları düşünülüyordu, fakat yeni geliştirilen bir görüntüleme tekniği ile bunların her birinin birer küçük işlemci gibi çalıştıkları ortaya çıktı.

Trilyonlarca Bağlantı

İnsan beyninde trilyonlarca sinaps bulunduğunu belirten bilim adamları, bunun dünya üzerindeki tüm bilgisayarlar ve internet bağlantılarının toplamından çok daha fazla olduğunu söylediler.

Aşağıdaki videoda, yeni görüntüleme tekniği ile bir farenin beyninin bir bölümündeki bağlantıların yoğunluğunu görebilirsiniz.

http://www.youtube.com/v/ZiuBOOIANFY?fs=1&hl=en_GB

:: Sizce insan beyninin tüm sırları bir gün çözülebilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Beynin Derinliklerine Yolculuk konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Beynin Derinliklerine Yolculuk ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Beynin Derinliklerine Yolculuk ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "