Okunma

Bildirim Gösteren Akıllı Yüzük!


03 Ocak 2015 Cumartesi 07:00
Bildirim Gösteren Akıllı Yüzük!

Teknolojinin oldukça ilerlediği günümüzde artık hayatımızda her yerde teknolojik bir cihaz görebilmemiz mümkün. Giyilebilir cihazların popülerleştiği şu günlerde, artık akıllı saat gibi ürünlere alıştık diyebiliriz.

Henüz gelişme aşamasında olsa da bir nebze popülerlik kazanan giyilebilir ürünler, yeni bir kategoriye daha ev sahipliği yapacak gibi gözüküyor: akıllı yüzükler.

Akıllı Yüzük Ö!

Haberimize konuk olan akıllı yüzük ise Kevin Bates tarafından tasarlanmış. Ö ismi verilen bu akıllı yüzük, oldukça mütevazi özelliklere sahip olsa da maalesef yinede görevini yerine getiremeyecek gibi gözüküyor.

Zira baktığımız zaman cihazda 40 mAh gibi oldukça küçük bir pil mevcut. Bu pili belirtilene göre 4 saatte bir şarj etmeniz gerekiyor.

Bu sebeple sadece akıllı telefonunuza gelen bildirimleri görüntülemek için kullanacağınız bu cihazı, 4 saatte bir şarj etmek günlük kullanım için bir tercih edilebilir gözükmüyor. Ancak şüphe yok ki ilerleyen zamanlarda buna da bir çözüm bulunacaktır.

Akıllı yüzüğün diğer özelliklerine bir bakacak olursak eğer cihaz, 16 MHz hızında çalışan bir işlemciye sahip. 64 x 32 monochrome OLED ekrana, akıllı telefonunuza gelen bildirimleri görüntüleyen bu cihaz, bu görevi Bluetooth bağlantısı ile yerine getiriyor.

Ö akıllı yüzüğün bu yıl içerisinde seri üretime hazırlanıp piyasaya sürülmesi bekleniyor.

:: Akıllı yüzük kullanmak ister misiniz? Ö hakkında ne düşüyorsunuz?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 yorum - “Bildirim Gösteren Akıllı Yüzük!”

 1. netlun dedi ki:

  güzel fikir ama görsellik 0 arkadaþýmýzýn dediði gibi yolda görsem önemsemeden geçerim

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Beyler Karınıza binlerce liralik tek taş almak yerine bunu alın daha iyi :)))

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Akıllı fermuar ne zaman yapılacak.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Akıllı yüzüklerin efendisi 2016 sinemalarda 😀

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşın doğru yorumu üzerine başka yorum yapılmaz. Millet sanki her gün daha iyisini ve daha güzelini yapıyordu gelip başkasının yaptığını beğenmiyor.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Sdn okuru hay agzina saglik ulkemizde bu tip geri kafali insanlarin olmasi cok kotu bir sey. Kendileri daha tahtadan yuzuk bile yapamaz ama kalkmis bu adami kucumsuyor yazik ve komiksiniz

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Değerli arkadaşlar bu insanlara ve yaptıkları bu tür cihazlar laf atmadan dönüp bir kendimize bakalım mı? Şu cihazda çalışan işlemciyi ülkemizde üretebilen daha 1 tane şirket yok! Ancak üniversitelerde birkaç tane üretim yapılıyor onlarda silikona gömme işi çok pahalı diye üretmekten neredeyse çekiniyorlar. Adam/Kadın yada bir ekip oturmuş planlamış programlamış ve karşımıza böyle bir ürün çıkarmış, evet çirkin, evet 4 saat nedir bence de nedir ama ortaokul terk, tasarım özürlüsü, göz zevki bozmak filan afedersiniz siz kimsiniz çocuklar. Bu işleri kolay mı sanıyorsunuz. Bu insanlar sayesinde şu anda yaşadığınız hayatı elde ettiniz siz. Elinizden düşmeyen o telefonlar da bir zamanlar tıpkı bu yüzük gibi kötü tasarımlı ve kullanımı neredeyse imkansız bir cihazdı. Bu insanların yaratıcılığı ve tutkusu olmasa sizler nerelerde olurdunuz. Saygılı olun, efendi olun, bu insanlardan bir şeyler öğrenmeye çalışın, örnek alın biraz örnek. Memleketin sizin gibilere değil, bunu yapan insanlara ihtiyacı var.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  baska neyi sar etcez telefon saat yüzük kulaklık işimizyok sarj peside koscaz akıllı telefon harici saat bos iş para tuzagı

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Bence harika sonuçta adam geliştirir bunu tütününün ilk örneği

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Ne bicim bir insansiniz ya adam dunyada ilk olan bir urunu uretmis kalkip laf ediyorsunuz sanki var olan bir urunu bu sekilde kotu uretmis gibi..

 11. KatyPerry dedi ki:

  4 saatte bir þarj etmek nedir ya.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Su borusundan yapılmış

 13. NikO ASMU dedi ki:

  Fikir iyi, tasarým berbat ama irelde iyileri çýkar gibi

 14. KUZEY TEKÝNOÐLU dedi ki:

  Tasarým özürlü olmuþ

" Bildirim Gösteren Akıllı Yüzük! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bildirim Gösteren Akıllı Yüzük! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bildirim Gösteren Akıllı Yüzük! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "