Okunma

Bilekten Konuşturan Cep Telefonu


03 Nisan 2009 Cuma 13:23
Bilekten Konuşturan Cep Telefonu

Ülkemizde çift hatlı cep telefonu pazarı, birkaç belli başlı üretici haricinde piyasayı istila eden Çin işi, işçilik kalitesi düşük, kullanım ömrü kısa marka/modellerle ciddi bir balta yedi. Bu belli başlı üreticiler arasında yer alan General Mobile ise sunduğu yenilikçi ürünlerle çift hatlı telefonları haricinde de dikkatleri çekmeyi başardı. Markanın tanıttığı gözlük-ekran ve ardından tanıttığı saat cep telefonu dikkat çekici cihazlardandı. Maalesef her ikisi de pazarda geniş yer bulamadı. Saat cep telefonunu mağazalarda hiç göremedik desek yeridir.


Neutrano CTIA’de tanıtıldı

Şu günlerde bazı diğer markaların saat cep telefonu modellerine daha sık rastlıyoruz. Bu ürünlerin kalitesi konusunda merakımızı henüz gideremedik.  Yakın zaman içerisinde sizlere bu cihazlar hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Biz bu çalışmayı sürdürürken CTIA’den gelen haberle, saat cep telefonları konusunda yeni gelişmelerin yaşanabileceği sinyalini de almış olduk.

Kanadalı Neutrano adlı firma, Asyalı üreticilerden birisiyle anlaşarak geliştirdiği saat cep telefonunu CTIA’de tanıttı. Resimde görüldüğü üzere LG’nin GD910 saat telefonu kadar şık değilse de, kötü görünmeyen cihaz, Bluetooth kulaklığınız yoksa bileğinizi kulağınıza götürmek zorunda bırakmayan bir çözüm geliştirmiş.


LG GD910 ile Neutrano karşı karşıya

Saatin ana kısmı yerinden çıkabildiği için kullanıcılar standart bir telefon gibi ürünü kullanabiliyor. Arayüz kısıtlı olması nedeniyle pek hoş değil. Fiyatı 300 ila 400 dolar arasında olduğu belirtilen cihaz Temmuz ayında Amerika’da piyasaya sürülecek. Bu fiyatlarla cihazın işi zor ancak meraklısı için Michael Knight – Kara Şimşek (K.I.T.T.) diyalog misali konuşma yapmak isteyenler çıkabilir.

:: Bileğinizde cep telefonu taşımak nasıl bir fikir?

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bilekten Konuşturan Cep Telefonu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bilekten Konuşturan Cep Telefonu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilekten Konuşturan Cep Telefonu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "