Okunma

Bilgisayar Aradan Çekiliyor


20 Nisan 2008 Salı 21:00
Bilgisayar Aradan Çekiliyor
Şimdi olmasa da, yakın gelecekte video kameralarınızdan Blu-ray optik medyaya kayıt yapmak için bilgisayara ihtiyacınız olmayacak. Elbette bu yakın gelecekte Blu-ray fiyatlarının ucuzlayacağı gerçeğini de unutmamak lazım. Hitachi, yeni tanıttığı DZ-WR90 Blu-ray yazıcısı sayesinde, (yine Hitachi tarafından geliştirilen) sabit diskle çalışan eSATA yuvasına sahip dijital kameralardaki görüntüleri doğrudan Blu-ray medyalara yazmayı mümkün kılacak.

Hem Blu-ray Hem DVD

1080p çözünürlüklü 3 saatlik çekimlerinizi Blu-ray disklere bilgisayara ihtiyaç duymaksızın aktarabileceğiniz DZ-WR90 ile ayrıca 720 x 480 çözünürlüklü videoları da eski usül (hala yakın gelecekten bahsediyoruz) DVD medyalara yazabilirsiniz. Fiyatı belli olmayan ürün, Japonya’da temmuz ortalarında satışa sunulacak. Ülkemize gelişi için ise ne yazık ki ‘yakın gelecek’ tabiri biraz hafif kalabilir.

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi İçin: Hitachi
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

Geri bildirim