Okunma

Bilgisayar Aradan Çekiliyor


20 Mayıs 2008 Salı 21:00
Bilgisayar Aradan Çekiliyor
Şimdi olmasa da, yakın gelecekte video kameralarınızdan Blu-ray optik medyaya kayıt yapmak için bilgisayara ihtiyacınız olmayacak. Elbette bu yakın gelecekte Blu-ray fiyatlarının ucuzlayacağı gerçeğini de unutmamak lazım. Hitachi, yeni tanıttığı DZ-WR90 Blu-ray yazıcısı sayesinde, (yine Hitachi tarafından geliştirilen) sabit diskle çalışan eSATA yuvasına sahip dijital kameralardaki görüntüleri doğrudan Blu-ray medyalara yazmayı mümkün kılacak.

Hem Blu-ray Hem DVD

1080p çözünürlüklü 3 saatlik çekimlerinizi Blu-ray disklere bilgisayara ihtiyaç duymaksızın aktarabileceğiniz DZ-WR90 ile ayrıca 720 x 480 çözünürlüklü videoları da eski usül (hala yakın gelecekten bahsediyoruz) DVD medyalara yazabilirsiniz. Fiyatı belli olmayan ürün, Japonya’da temmuz ortalarında satışa sunulacak. Ülkemize gelişi için ise ne yazık ki ‘yakın gelecek’ tabiri biraz hafif kalabilir.

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi İçin: Hitachi
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bilgisayar Aradan Çekiliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bilgisayar Aradan Çekiliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilgisayar Aradan Çekiliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "