Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak


20 Mayıs 2010 Perşembe 10:24
Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak

Türkiye’de bilgisayar okur yazarlığını artırmak ve bilgi toplumunun oluşmasına katkıda bulunmak amacıyla Türkiye Vodafone Vakfı‘nın 2007 yılında başlattığı “Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak” projesi 1 milyon genç hedefine doğru hızla ilerliyor (Vodafone En Fazla Büyüyen Operatör Oldu).

Vakfın, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Habitat için Gençlik Derneği işbirliği ile yürüttüğü, 1 milyon genci bilgisayar okuryazarlığı alanında eğitmeyi amaçlayan projeye katılanların sayısı 720.000’i geçti.

 

Katılımcıların % 63’ü Bayanlardan Oluşuyor

İnternet tabanlı bilgisayar eğitimi veren projeye bayanların gösterdiği ilgi dikkat çekiyor. Katılım oranının % 63’ünü kadınların oluşturduğu projeye en fazla ilgii il bazında % 44’ü İstanbul, % 18’i Ankara, % 8’İzmir şeklinde.

 

Avrupa Bilgisayar Yetkinlik Sertifikası (ECDL) ön eğitimi, proje kapsamında ücretsiz olarak sunuluyor.

 

“Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak” projesi, Avrupa Bilgisayar Yeterlilik Sertifikası (ECDL) sınav müfredatı ile uyumlu, internet tabanlı bilgisayar eğitimi ulaştırarak, Türkiye’de bilgisayar okur yazarlığını artırmayı hedefliyor. Proje çerçevesinde, gençlere bilgisayar okuryazarlığı kazandırmak amacıyla www.bilgitoplumu.net adresinde bir e-öğrenme platformu hazırlandı.

Platform üzerinden verilen e-eğitim modülleri bilgisayar teorisi ve pratiğini içeren Avrupa Bilgisayar Yetkinlik Sertifikası (ECDL) müfredatına uygun 7 bölümden oluşuyor. En az dört eğitim modülünü başarıyla tamamlayan gençler, Avrupa Bilgisayar Yetkinlik Sertifikası (ECDL) almak için gerekli ön eğitime sahip oluyorlar.

Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak Projesi ile sunulan internet tabanlı Avrupa Bilgisayar Yetkinlik Sertifikası (ECDL) ön eğitimi, proje kapsamında ücretsiz olarak sunuluyor (Vodafone’dan Yeni Mesaj Paketleri).

:: En çok hangi IT sertifikasını almak isterdiniz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  2. 2 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  3. 3 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  4. 4 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  5. 5 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  6. 6 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  7. 7 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  8. 8 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  9. 9 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
  10. 10 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?