Bilgisayar hızlandırma ve FPS artırma yöntemleri 2020


13 Ağustos 2020 Perşembe 12:01
Bilgisayar hızlandırma ve FPS artırma yöntemleri 2020

Uzun süredir sizlerin istediği bir içeriği bu videoda sizlerle buluşturuyoruz. Bu videomuzda bilgisayar hızlandırma yöntemlerine sizlerle birlikte detaylı bir şekilde bakıyoruz. Kullanıcıya hem performans hemde hız kazandıran bu yöntemler ne kadar başarılı? İşte merak edilen tüm detaylar!

Bilgisayar hızlandırma ve FPS artırma yöntemleri!

Yavaşlayan bilgisayarını hızlandırmak isteyenler için güzel bir video hazırladık. Hızlandırma işlemlerini yapabilmeniz için gerekli maddeleri de video içerisinde listeledik. Maddelere bakacak olursak burada ilk olarak güç ayarlarıyla karşılaşıyoruz. Güç ayarları bazı durumlarda düşük performans modunda kalabiliyor. Bu durumlarda ayarlar üzerinden güç ayarlarına giriş yaptıktan sonra yüksek performans modunu aktifleştirmeniz gerekiyor. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan sizi video ile baş başa bırakalım. İyi seyirler

Listemizde yer alan 2. maddeye bakacak olursak burada masaüstü temizleme ile karşılaşıyoruz. Masaüstü üzerinde yer alan gereksiz dosyaları bir klasör oluşturup bu dosyaları o klasöre taşıyabilirsiniz. Bu sayede bilgisayarınız her açıldığında veya masüstüne dönme durumlarında gereksiz yüklenmeler yaşanmayacak. Daha hızlı bir deneyimi bu yöntem ile yaşayabilirsiniz. Listemizin bir diğer maddesine baktığımızda ise başlangıç uygulamalarını devre dışı bırakma yöntemi ile karşılaşıyoruz.

Bilindiği üzere bilgisayarı açtığınız zaman bazı uygulamalar kendilerini otomatik olarak çalıştırır ve bilgisayarın belleğinden kullanmaya başlar. Otomatik çalışma sonrası bazı bilgisayarlarda yavaşlama ve donmalar yaşanabiliyor. Bu yavaşlamanın önüne geçmek fazlasıyla basit. Yapmanız gereken tek şey Ctrl+Alt+Del tuşlarına basıp görev yöneticisini açmak oluyor. Görev yöneticisini açtıktan sonra başlangıç bölümüne tıklayıp daha sonra otomatik başlayan uygulamaları devre dışı bırakmayı seçmeniz gerekiyor. Bu uygulamanız sonrası seçtiğiniz uygulamalar otomatik olarak başlamayacaktır. Bu da bilgisayara daha fazla bir hız kazandıracaktır.

SSD ile yüksek hızlara ulaşmak mümkün!

Listemizin 4. sırasına baktığımızda ise Nvidia performans ayarları ile karşılaşıyoruz. Nvidia ekran kartı kullanıcılarına hitap eden bu yöntem ile FPS ve akıcılık tarafında başarıyı elde edebiliyorsunuz. Nvidia denetim masası üzerinden yüksek performans ayarlamaları ile gözle görülebilir performans artışı yaşayabiliyorsunuz. Detaylı uygulama videomuz içerisinde yer almakta.

Gerçekten hız artırmak için önemli bilgileri sizlerle paylaştık ve paylaşmaya devam ediyoruz. Listenin 5. sırasında video sürücüsü güncelleme yer alıyor. Son dönemlerde bilgisayar kullanıcıları tarafından atlanan bu yöntem fazlasıyla önemli. Hem oyun hemde genel kullanımda akıcılık ve hız katan bu güncellemeyi yapmanızda fayda var. Donanımlar arası iletişimi sağlayan sürücüler performans için olmazsa olmazlardan.

Bir diğer hızlandırma yöntemi de bilgisayarda depolama alanı artırma olarak karşımıza çıkıyor. Aslında bakıldığı zaman bu yöntem oldukça basit. Yapmanız gereken tek şey burada gereksiz dosyaları kaldırmak olacak. Bilgisayar hızlandırma için önemli olan bu detay depolama tarafında kullanıcıya avantaj sağlayacaktır.

Listenin sonunda bir donanım takviyesi yer alıyor. Bu donanıma yakından baktığımızda SSD ile karşılaşıyoruz. Genel olarak uygulamalara ve işletim sistemine akıcılık katan bu donanım son zamanlarda herkes tarafından tercih ediliyor.

Siz bilgisayarınızı hızlandırmak için hangi yöntemleri uyguluyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Bilgisayar hızlandırma ve FPS artırma yöntemleri 2020”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Bilgilendirme için teşekkürler.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  PC yi hızlandırmak için m2 kullanıyorum.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  MacOS içinde aynı içerikli bir video hazırlanması faydalı olur. Teşekkürler

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Bir de Razer’ın kendi programı Razer Cortex kullanabilirsiniz o da arka plandaki işlemleri yavaşlatıp oyuna odağını veriyor ve Fps artırıyor

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Lütfen şu komik kapak fotoğraflarından vazgeçin artık

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Bunlara ek olarak RAM lerinizi her zaman tek parça yerine iki parça seçin. Örn 1×16 yerine 2×8 GB. Sonra FPS neden düşük diye arar durursunuz 😀

" Bilgisayar hızlandırma ve FPS artırma yöntemleri 2020 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bilgisayar hızlandırma ve FPS artırma yöntemleri 2020 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilgisayar hızlandırma ve FPS artırma yöntemleri 2020 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış! Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış!
 2. 2 Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme! Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme!
 3. 3 Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme! Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme!
 4. 4 Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik! Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik!
 5. 5 iOS 14 ile gelen efsane yenilikler! iOS 14 ile gelen efsane yenilikler!
 6. 6 Galaxy M51'e ilk bakış! - 7.000 mAh batarya! Galaxy M51'e ilk bakış! - 7.000 mAh batarya!
 7. 7 Asus RT-AX82U ve PCE-AX3000 inceleme! Asus RT-AX82U ve PCE-AX3000 inceleme!
 8. 8 Uzaktan eğitim için en iyi 5 laptop! Uzaktan eğitim için en iyi 5 laptop!
 9. 9 Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video) Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video)
 10. 10 Asus ROG Strix Scar 17 inceleme! Asus ROG Strix Scar 17 inceleme!