Okunma

Bilgisayar Kullandıran Eldiven


03 Ocak 2009 Cumartesi 10:17
Bilgisayar Kullandıran Eldiven

Apple tarafından alınan yeni bir patent, bilgisayar kullanıcıların bilgisayar kullanırken ellerinin üşümesini engelleyecek bir teknik getiriyor. Her ne kadar bu icat bize Sibirya soğuklarından çok Azınlık Raporu filmini çağrıştırsa da, parmakların klavye ve touchpad gibi bileşenlere dokunmasını sağlayan ve “hissettiren” bir tasarım olduğunu söylemeliyiz. Özellikle de touchpad gibi vücuttaki elektrikle çalışan bir sistemi, eldivenle kullanmak oldukça güçken, sanırız bu eldivenler bize iletken bir ortam sağlayacak. 🙂

Dokunduğunuzu Hissedin

Ayrıca Apple’ın bu yeni patenti kullanılarak eldivenlere dokunma ve tepki duyusunu da eklenebilir. Normal şartlar altında elinizde bir eldiven varken dokunduğunuz yeri çok fazla hissetmezsiniz. Bu da klavye kullanırken performansınızı, eldivenin kabalığı yanına bir ek yaparak daha fazla düşürür. Bunun için parmak uçlarına bir de dokunma hissi yaratan ve eldivenle yumuşayan dokunma hissini güçlendiren de bir sistem de eklenebilir. Elbette bunun ne kadar işlevsel olduğu ancak kullanırken anlaşılabilir.

:: Apple bu patenti ürüne dönüştürecek mi?

Bilgi için: ABD Patent Ofisi
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bilgisayar Kullandıran Eldiven konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bilgisayar Kullandıran Eldiven ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilgisayar Kullandıran Eldiven ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "