Okunma

İnsan Ve Makinenin Savaşında Yeni Adım


27 Aralık 2010 Pazartesi 15:30
İnsan Ve Makinenin Savaşında Yeni Adım

Popüler televizyon şovu ‘Jeopardy!’ teknoloji sevelerin merakla beklediği bir olaya sahne olacak. Satranç oyunuyla başlayan insan ve makinenin zeka savaşı şimdi insanların üstün olduğu bir platformda devam edecek.

Genel kültür, gizli anlam, ironi gibi konular üzerine dayalı yarışmada Jeopardy’in şimdiye kadar en çok puan kazanan katılımcılar ve IBM‘ın Watson adlı süper bilgisayarı kapışacak.

Savaş Zamanı Geldi

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=FC3IryWr4c8&fs=1&hl=en_US]

 

Şubat ayında yayınlanacak bu özel karşılaşmada, kazanan kişiye 1 milyon dolar ödül verilecek. Jeopardy‘i kazanmak için katılımcılar, soğuk kanlı hızlı ve kurnazca davranmak zorundalar. Yarışmadaki sorular, gizli anlamlar ve tekerlemeler üzerine hazırlanıyor.

Watson’ın yarışmayı kazanması durumunda IBM ödül miktarının yüzde 100’ünü ihtiyacı olan kurumlara bağışlayacak.

:: Sizce bu yarışmanın galibi kim olacak?

 

 


 

  
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “İnsan Ve Makinenin Savaşında Yeni Adım”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Video linkinde bir sorun var.

" İnsan Ve Makinenin Savaşında Yeni Adım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnsan Ve Makinenin Savaşında Yeni Adım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnsan Ve Makinenin Savaşında Yeni Adım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "