Okunma

Bilgisayar Oyunlarına Gün Doğdu


05 Şubat 2009 Perşembe 08:55
Bilgisayar Oyunlarına Gün Doğdu

ABD’nin Teksas eyaletinde, eğlence yazılımları, yani bilgisayar ve konsol oyunları için resmi olarak kutlanan bir gün var. 3 Şubat olarak belirlenen günün Teksas eyaleti tarafından kabul edilmiş olması aslında tesadüf değil. Bu eyaletteki oyun ve yazılım firmaları, oldukça önemli bir maddi kaynak sağlıyor. Hatta öyle ki, bu eyaletteki yazılım firmalarına ciddi vergi indirimleri de sağlanarak daha fazla cazip bir merkez haline getirilmesi sağlanmış durumda.

Ne Kadar Getirisi Var?

2007 yılında kanunlaşan bir yasa taslağı, bölgedeki geliştiricilere vergi indirimleri sağladıktan sonra, 2008 yılında yazılımcıların eyalet ekonomisine katkısı 395 milyon dolar olarak gerçekleşmişti.

:: Ülkemizdeki teknokentlerde oyun yapımcılarına özel imkanlar sağlanır mı?
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bilgisayar Oyunlarına Gün Doğdu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bilgisayar Oyunlarına Gün Doğdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilgisayar Oyunlarına Gün Doğdu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "