Okunma

Bilgisayar Tek Başına Yetmiyor


14 Şubat 2014 Cuma 08:35
Bilgisayar Tek Başına Yetmiyor

Gün içerisinde internet erişiminizi sadece bilgisayar üzerinden yapıyor; tablet ya da akıllı telefondan internete giriş yapmıyorsanız Global Web Index araştırmasına göre en önemli trendlerden birini kaçırıyorsunuz. Yapılan son araştırmada internete erişimini yalnızca bilgisayar ve laptop aracılığıyla yapan kullanıcıların genelin sadece yüzde 22’sine denk geldiği ortaya çıktı.

Günümüzde standart halini alan trend ise masaüstü veya dizüstü bilgisayarın yanı sıra tablet, akıllı telefon ve diğer cihazlardan (oyun konsolu vb.) internete erişilmesi. Üstelik aynı araştırmaya göre bilgisayara oranla çok daha kişisel sayılabilecek tablet akıllı telefonların diğer kişilerle paylaşılması da oldukça yaygınlaşmış durumda: Tablet kullanıcılarının yarısından fazlası (yüzde 54) cihazlarını diğerleriyle paylaşıyor. Bu oran cep telefonlarında dörtte bir civarında (yüzde 23) seyrediyor.

Hızlı gelişen ülkelere odaklanıldığında ise internete sadece mobil üzerinden erişimin yaygınlığı göze çarpıyor. Endonezya gibi ülkelerde, internete mobil erişim sağlayan kitlenin yüzde 28’i internet ihtiyacının tamamını mobil cihazlar üzerinden karşılıyor. ABD gibi gelişmiş ülkelerde ise bu oran yüzde 5’e düşüyor.

:: Siz internete hangi cihazlarla bağlanıyorsunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Bilgisayar Tek Başına Yetmiyor”

 1. Shit Happens dedi ki:

  Evet bence de zayıf

 2. i7_core dedi ki:
  Alıntı Shit Happens Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Personal PC nedir ya PC zaten Personal Computer demek!

  Hahah Allah seni de güldürsün,sonuçları yazanların ingilizce zayıf herhalde

 3. Elbruz46 dedi ki:

  Kişiden kişiye değişir. Masaüstü, dizüstü bilgisayarlarım var ama işten eve dönünce koltuğa kendimi atıp tableti elime aldığımda ikisini de aramıyorum. Sadece photoshop gibi ciddi bir iş yapacaksam diğerlerini kullanıyorum. İnternet için, vakit geçirmek için tablet çok kullanışlı.

 4. ffgul dedi ki:

  >>Şu bir gerçek ki, akıllı tfl’lar ve tabletler kolaylık sağlıyor.. Buna şüphe yok..
  >>Fakat bilgisayarın verdiği o lezzeti ve rahatlığı asla veremiyorlar…
  >>En rahat ortam laptop ve masaüstü pc ler…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  hala da masaüstünün konforundan falan bahsediyorsanız tebrik ederim. masaüstünün gamer veya teknik çizimle uğraşan kitleden başka kimseye faydası kalmadı. 24 saat evden çıkmıyorsanız yeterli tabiki…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  desktopla hiç bir ürün kapışamaz nokta

 7. TEGİN dedi ki:

  Tabiki ”bilgisayar ve dizüstü tek başına yetmez” aksi halde diğer cihazları nasıl satarlar. Önce ihtiyaç oluşturacaksın ki sonra o ihtiyaca yönelik ürün satacaksın.

 8. Shit Happens dedi ki:

  Personal PC nedir ya PC zaten Personal Computer demek!

 9. smhcgdm dedi ki:

  Hepsinin işini sadece telefonlar ile yapabiliyor iken neden hepsini tek tek kullanayim ki

 10. 7.42 dedi ki:

  Tablet, telefon ve dizüstü bilgisayar kullanmak benim için eziyet. Mecbur kalmadıkça kullanmıyorum. Masaüstü bilgisayar konforu hiçbirinde yok.

" Bilgisayar Tek Başına Yetmiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bilgisayar Tek Başına Yetmiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilgisayar Tek Başına Yetmiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "