Okunma

Bilgisayarınız Çok mu Uzakta!


02 Eylül 2009 Çarşamba 21:01
Bilgisayarınız Çok mu Uzakta!

Üretim, imalatın ağırlıklı olarak yapıldığı tozlu fabrika ortamlarında; bilgisayarınızın tozdan uzak bir yerde konumlandırılarak uzak bir mesafeden yönetilmesi gerektiğinde ATEN CE250A, bu amaç için imdadınıza yetişiyor. Lokal ve uzak iki parçadan oluşan ATEN Klavye Monitör Mouse (KVM) Mesafe Uzatma Cihazları arasına döşenen 150 metrelik Cat5 (STP) kablo ile bilgisayarınızı Remote ünite üzerine bağladığınız 1 klavye, 1 fare ve 1 monitör ile 150 metre gibi uzak bir mesafeden kontrol edebildiğiniz gibi, Lokal üniteye bağladığınız klavye, monitör, fare ile de denetleyebilirsiniz.

STP kablo kullanımı ilave topraklama özelliği sağlayarak koruma sağlar ve görüntüde parazitleşmenin önüne geçer. STP kablo dışında UTP kablo da kullanılabilir ancak bu durum monitör sinyalinin zayıflamasına sebep olmaktadır. Remote ünite üzerinde bulunan mevcut “seç” butonu yardımıyla komut vererek bilgisayarınızı hem Lokal üniteye bağladığınız klavye, mouse, monitör’den hem de Remote üniteye bağladığınız klavye, mouse, monitör vasıtasıyla uzak mesafeden kontrol edebilirsiniz.

ATEN CE250A, ani voltaj yükselmelerine karşı koruma sağlıyor. Application Specific Integrated Chip (ASIC) teknolojisini destekliyor ve 1280 x 1024 piksel çözünürlük desteği sunuyor. Windows, Linux, Unix, FreeBSD, Novell Netware v.s. gibi bir çok işletim sistemini destekleyen ATEN CE250 geniş bir alanda kullanım imkanı sunuyor.

:: Bu tarz bir cihaz işinize yarar mı?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Bilgisayarınız Çok mu Uzakta!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Birde USB olsa tam olacakmış

" Bilgisayarınız Çok mu Uzakta! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bilgisayarınız Çok mu Uzakta! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilgisayarınız Çok mu Uzakta! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "