Okunma

Bilgisayarınızdaki En Akıllı Şey


24 Kasım 2005 Perşembe 15:00
Bilgisayarınızdaki En Akıllı Şey

Blinkx.tv‘yi kullanarak 1.000.000 saatin üzerinde tv ve video kaydı içinde arama yapabiliyorsunuz. Tüm bu kayıtları yazı haline çevirerek içlerinde ayrıntılı arama yapmanızı sağlayan Blinkx.tv, şimdi de hizmetleri arasına Princeton, Harvard, Cambridge gibi dünyaca ünlü üniversitelerden videoları da arama seçeneği ekledi. 

Paha biçilmez arşivler internette
Tamamen ücretsiz olarak erişebileceğiniz ve içlerin ayrıntılı arama yapabileceğiniz bu kayıtlarda Bill Clinton ve Arnold Schwarzenegger’ı politika konuşurken dinleyebilir ya da Nobel ödülü kazanan kişilerin yaptıkları konuşmalara, hatta bazı ders kayıtlarına ulaşabilirsiniz.

Bütün bu bilgileri ve imkanları ücretsiz olarak kullanıma sunan Blinkx ve ortaklaşa çalıştıkları üniversiteler, yaptıkları açıklamada, internetin bilgiyi canlı ve ulaşılabilir tutan çok iyi bir mekanizma olduğuna inandıklarını ve bu yüzden böyle bir çalışma yaptıklarını belirttiler.

Blinkx.tv tarafından yapılan başka bir açıklama ise dünyanın en büyük müzelerinden birisi olan Smithsonian ile ilgili. Müzede sanal turlar yapabiliyor, kısa belgeseller ve uzmanlar tarafından anlatılan derslere ulaşabiliyorsunuz.

Bu gelişmeyle birlikte araştırmaya ve eğitime verdikleri önemin de altını çizen Blinkx’in daha ne gibi gelişmeler göstereceği ise merak konusu.

Bilgi için: http://blinkx.tv

SDN
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Bilgisayarınızdaki En Akıllı Şey”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    çok faydalı bilgilere ulaşacaklarına inanıyorum 🙂

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Çocuklarımızı okutmamız, böyle yerlere sokmamız lazım ki; biz de yaralanalım bu nimetlerden :upset

" Bilgisayarınızdaki En Akıllı Şey konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bilgisayarınızdaki En Akıllı Şey ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilgisayarınızdaki En Akıllı Şey ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "