Bilim Kurgudan Gerçeğe Dönüşmesi Gerekenler


13 Eylül 2010 Pazartesi 12:30
Bilim Kurgudan Gerçeğe Dönüşmesi Gerekenler

Beyazperdenin teknoloji büyüsü ve tasarım gücü sayesinde filmlerde çok ilginç kurgusal ürünlerle karşılaşmak mümkün. Bu ürünler gerçek olmasa da görsel efektler ve kurgu sayesinde seyirci onların varlıklarına inanıyor.(Geleceğin Robot Güzelleri)

 

 

Genelde her fantastik ve bilim kurgu filminde bulunan ve hayata renk katan bazende büyük sorunları çözen bu cihazlardan bazıları var ki onlar sinema tarihine bile geçti.

Sinema salonlarından çıkan seyircilerin iç geçimesini sağlayan bu kurgusal cihazlardan en ünlülerini sizler için derledik. İşte gerçek olursa hayatınızı değiştirecek 10 ürün.

 

10.Uçan Kaykay

Geleceğe Dönüş serisini izleyen herkes filmin bir sahnesinde kullanılan uçan kaykaylara hayran olmuştur. İkinci filmin gelecekte geçen sahnelerinde gözüken bu kaykay film için çok sıradan birşeydi ancak 80’lerin insanı için teknolojinin bir sembolü olmuştu. Filmin esas teknolojik bombası olan zaman makinesi ise gerçek olmak için hâlâ büyük bir fantezi

9.Evrensel Kumanda

Click filminde kullanılan bu kumanda, belki hiçbir zaman gerçekleşemeyecek ancak yine de herkes böyle cihaza sahip olmak ister. Hayatınızı yönetmenizi sağlayan kumanda sayesinde sıkıcı anları ileri sarabiliyor ve istmediğiniz kişilerin sesini kısabiliyordunuz.

 

8. Batman’in Araçları


Batman’in filmlerinde görülen araçlar sıradan otomobil ve motorsikletlerden oldukça farklıdır. En az onun kadar karizmatik olan bu araçlar ilginç özellikleri ve teknolojileriyle birlikte her izleyicnin isteklerine hitap eder. The Dark Knight filminde kullanılan bu farklı ve durduralamaz motor her seyircinin birgün gerçek olmalı listesinde yer aldı.

 

7. Süper Çakı

 


Sinema her zaman kendi ürünlerini tasarlamıyor. Bazen günümüzdeki tasarımları da tekrar uyarlayabiliyorlar. Herkes İsviçre Çakısı’nın her sorunu çözen özelliklerini bilmeyen yoktur. Bu sisteme bir de ok yay gibi silahlar ve olta gibi hayatta kalmak için gereki araçlar eklenirse nasıl değişeceğini düşünün.

 

6. Eğitim Sandalyesi

Matrix filminde Neo’nun onlarca kişiyle dövüşecek eğitimi alması için özel bir sandalyeye oturması yeterliydi. İnsan beynine eğitim için gerekli verileri yollayan bu sandalyenin gerçek omlasıyla birlikte yaşam çok daha kolay ve verimli olurdu.

 

5. Görünmezlik Kalkanı

bilim kurgu  filmlerinin en ilginç ırklarından biri de Predator’ler. Bu avcı ırk gelişmiş teknolojileriyle dikkat çekiyor. Predator’ların görünmez olmasını sağlayan bu cihazda sinema tarihine geçen kurgusal ürünlerden biri. Hangi seyirci bu cihazdan bir tane sahip olmak istemedi ki?

 

4. Süper Bilgisayar

Azınlık Raporu filminde, görülen bu bilgisayar özel bir eldiven sayesinde tüm arayüzün kontrol edilmesini sağlıyordu. Dosyalar ve belgeler arasında dolaşmak için tek yapmanız gereken birkaç parmak hareketiydi.

3. Yıldız Geçidi


Stargate filminde yer alan bu ilginç teknoloji iki geçit arasında yapay bir solucan deliği oluşmasını sağlıyor. Bu sayede, gezegenler arasında sadece birkaç dakikada yolculuk yapmak mümkün oluyordu. Böyle bir teknoloji gerçek olursa, uçak ve otomobil gibi teknolojilere gerek bile kalmaz.

2. Hafıza Silici

Men in Black (Siyah Giyen Adamla) filminde uzaylılar dünyamız arasındaki hasas ilişkileri düzenleyen bu ajanlar zor durumlarda insanların hafızasını silen ilginç bir teknoloji kullanıyor. Hafıza silicilerin en büyük özelliği ise, ona söylerseniz silinen hafıza yerine o sözleri hatırlamasıydı. Böyle bir cihaz gerçek olsa da herkese satılmamalı

 

1. Işın Kılıcı

Star Wars filmlerinin sembolü olan ışın kılıçları seyircinin kesinlikle en fazla gerçek olmasını istediği cihazdır. Özellikle çocukken bu filmi izleyen herkes en az bir daha el fenerini ışın kılıcı gibi kullanmayı hayal etmiştir. Herşeyi kesebilen bu cihaz hem savunma hem de saldırı için tasarlanmış en iyi kurgusal ürün.

 

:: Sizin en çok hangi bilim kurgu filminde görünen cihazın gerçek olmasını istiyorsunuz?

http://forum.shiftdelete.net/sdn-haberleri-makaleleri-yeni/171245-bilim kurgu dan-gercege-donusmesi-gerekenler.html

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bilim Kurgudan Gerçeğe Dönüşmesi Gerekenler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bilim Kurgudan Gerçeğe Dönüşmesi Gerekenler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilim Kurgudan Gerçeğe Dönüşmesi Gerekenler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
  2. 2 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
  3. 3 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
  4. 4 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
  5. 5 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
  6. 6 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
  7. 7 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
  8. 8 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  9. 9 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
  10. 10 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!