Bilim Kurulu üyesinden uçakla yolculuk açıklaması!


01 Haziran 2020 Pazartesi 10:50
Bilim Kurulu üyesinden uçakla yolculuk açıklaması!

Bugün yani 1 Haziran itibariyle ülkemizde corona virüse karşı alınan tedbirlerin büyük bir bölümü, başta sosyal mesafe olmak üzere kurallara uymak şartıyla kaldırıldı. Türk Hava Yolları ve Pegasus ise aylar sonra ilk uçuşu gerçekleştirdi.

Ancak birçok insan bu süreçte uçakla yolculuk yapmanın tehlikeli olacağını düşündüğünü ve bu nedenle seyahatlerinde kara yolunu yani araçları tercih edeceğini dile getiriyor. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü ise düşünülenin aksine uçakla yolculuğun daha güvenli olduğunu belirtiliyor.

Bilim Kurulu üyesi: uçakla yolculuk otobüs ve trenden güvenli!

Uçak yolculuğunun otobüs ve trene kıyasla çok daha güvenli olduğunu vurgulayan Özlü, havalimanlarından uçaklara kadar tüm sürecin çok daha profesyonel bir şekilde yönetildiğini, yüksek teknolojili donanımların kullanıldığını ifade ediyor. Otogar ve tren garlarını yönetmenin, disiplinize etmenin havalimanlarına kıyasla çok daha zor olduğunu dile getirdi.

Asıl sorunun yan yana oturma olduğunu, orta koltukların boş bırakılmasının tek başına yeterli olmayacağını savunan Özlü uçağa binenlerin maske başta olmak üzere kişisel koruyucu ekipmanlarının dikkatli bir şekilde kontrol edilmesinin kritik öneme sahip olduğunu belirterek sözlerine şu şekilde devam etti;

Uçaklarda genel havalandırma yapılmaz. 3 koltuk kendi başına yani müstakil havalandırma yapılır. Uçak havalandırması otobüs ve tren havalandırmasına göre çok daha güvenli ve hava kalitesi çok daha iyidir. Uçaklardaki asıl sorun bence, temaslı sorunlar. Yani yan yana oturma sorunları var.
yazarMehmet Ali Ertunç

1997 yılında Hatay’da doğdu. İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitimine devam ederken, 2015'den bu yana ShiftDelete.Net'te çalışıyor. Yazılım geliştirmenin yanı sıra, savunma sanayi ve havacılıkla ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Adam sadece bilim kurulu üyesi doktor. Uçak mühendisi değil. Thy pegasus hissesi aldım desinde de tam olsun bari… Uçakta hasta olan kişi varsa başkasınıda hasta edebilir. Hepa filtre bu kadar işe yarıyorsa, bu kadar pahalı olmayan filtreyi ağızlık yapıp kullanalım.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Hangi havayolu firmasi para odemis bu sahisa? Ucak icindeki havalandirma sistemlerinin virusu nasil hizlica yaydigi hakkinda bissuru rapor ve simulasyon var ve ucaklarda hicbir duzeltme yapmadilar bunun hakkinda

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Bu adamlara inanan var mı gerçekten?

" Bilim Kurulu üyesinden uçakla yolculuk açıklaması! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bilim Kurulu üyesinden uçakla yolculuk açıklaması! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilim Kurulu üyesinden uçakla yolculuk açıklaması! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  2. 2 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  3. 3 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  4. 4 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  5. 5 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  6. 6 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  7. 7 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  8. 8 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  9. 9 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  10. 10 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor