Okunma

Bilişim 500’e Başvurular Uzatıldı


20 Nisan 2009 Pazartesi 08:21
Bilişim 500’e Başvurular Uzatıldı

İnterpromedya tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenen “Bilişim 500” araştırması tüm hızıyla devam ediyor. Yabancı yatırımcıların şirket satın alma kararlarından, Türkiye’deki pazarın şekillenmesine kadar geniş bir alanda referans kaynağı olan “Bilişim 500”e başvuru süresi talepler üzerine 30 Nisan’a kadar uzatıldı. Bilişim 500’de yer almak isteyen firmaların 30 Nisan 2009 tarihine kadar btnet.com.tr/wps/portal/bilisim500 adresinde yer alan formu doldurup İnterpromedya’ya ulaştırması yeterli oluyor.


Bakalım bu yılki en büyük bilişim firmaları kimler olacak?

Araştırma, 5000 şirket içinden sektörün ilk 500 şirketi ile birlikte 49 kategorinin de liderlerini belirleyecek. Dört ana kategori altında toplam 49 alt kategorinin yer aldığı Bilişim 500’de bu yıla özgü yeniliklerden biri de, sektörün gelişmesi için şirketlerin Ar-Ge’ye ayırdıkları bütçelerin açıklanması olacak. Araştırmada Bilişim 500 ve kategori sıralamalarının yanısıra donanım, yazılım ve hizmet kategorilerinde de sıralama yapılacak.

2009 Yenilikleri

Bilişim 500, 2009’da birçok yenilik içeriyor. Bunların başında, geçmiş 10 yılın en çarpıcı verileri geliyor. Bu verilerin arasında 10 yıl boyunca sıralamaya giren şirketler (bu şirketlerin yerli/yabancı dağılımı; üretici/toptancı/bayi dağılımı), en hızlı büyüyen şirketler, büyüme yüzdeleri vb. bilgiler

Şirketlerin resmi belgelere dayalı 2008 yılı net satış gelirleri esas alınarak hazırlanacak olan Bilişim 500 çalışmasında yer alabilmek için firmaların 30 Nisan 2009 tarihine kadar başvurmaları gerekiyor.

:: Sizce Türkiye’nin en büyük bilişim firması kim?

Bilgi için: Bilişim 500
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bilişim 500’e Başvurular Uzatıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bilişim 500’e Başvurular Uzatıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilişim 500’e Başvurular Uzatıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "