Okunma

Bilişim Dünyası, 18. İTÜ Sektör Günleri’ndeydi!


08 Kasım 2013 Cuma 15:21
Bilişim Dünyası, 18. İTÜ Sektör Günleri’ndeydi!

İTÜ Maçka Kampüsü’nde gerçekleşen 18. İTÜ Sektör GünleriBilişim Sektörü”, sektörün önde gelen firmalarını farklı iller ve okullardan 750’nin üzerinde katılımcı ile buluşturdu. Bilişim sektörünün devlerinden Google, HTC ve Microsoft’tan üst düzey yöneticilerin yanı sıra ING Bank’ın IT Sorumlusu Genel Müdür Yardımcısı’nın ağırlandığı organizasyonda Dale Carnegie’den bilişim üzerine bir eğitim de gerçekleşti.

HTC oturumu büyük ilgi gördü

HTC’nin oturumu ile başlayan etkinlikte HTC Güney Doğu Avrupa Ürün Direktörü İbrahim Tunçay konuşmacı olarak yer aldı. Konuşmasına kendilerinin HTC Türkiye distribütörlüğünü alma süreçlerinden başlayarak HTC’nin Türkiye ve Avrupa pazarındaki gelişimi ile devam eden İbrahim Bey, sektördeki tecrübelerini de katılımcılara aktardı.

Google Türkiye’den çarpıcı açıklamalar

Katılımcılardan büyük ilgi gören Google Türkiye oturumunda ise Endüstri Yöneticisi Sencer Kutluğ, Google ve bilişim sektörü hakkında faydalı bilgiler paylaştı.

Google’ın vizyonu, dünyanın tüm bilgilerini organize etmek, bunları kullanılabilir ve araştırılabilir hale getirmektir. Bu amacın henüz %1’ini başarmış durumdayız.” sözleriyle ilgi çeken Sencer Bey, konuşmasında Google işe alım süreçlerini ve inovasyon geleneğini sürdürecek kişileri arama sebeplerini de açıkladı. Dale Carnegie ve ING Bank‘dan önemli isimlerin sunumları da büyük ilgiyle karşılandı.

19. İTÜ Sektör Günleri 4 Aralık 2013’te

18. İTÜ Sektör GünleriBilişim Sektörü” fuaye alanında da öğrenciler ve şirket yetkililerine farklı okullardan ve bölümlerden kişilerle tanışma, profesyonel ilişkiler kurma fırsatı sağlaması ile oldukça beğenildi.

Gün sonunda tüm katılımcılardan alınan olumlu geri dönüşler ışığında 4 Aralık 2013’te gerçekleşecek olan 19. İTÜ Sektör Günleri “Hızlı Tüketim Sektörü”nün büyük talep göreceği ve sektörün önde gelen firmalarından üst düzey konuşmacılar ile beklenenin de üstünde bir katılımla gerçekleşeceği öngörülüyor. Ayrıntılı bilgi için burayı tıklayabilirsiniz.

:: İTÜ Sektör günlerini takip ettiniz mi?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Bilişim Dünyası, 18. İTÜ Sektör Günleri’ndeydi!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Ing biraz sirket politikasini cok ovdu keske bize daha farkli bilgiler verebilseydi.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Etkinlikte Microsoft u beğendim ben en çok, güzel konuşmaydı

" Bilişim Dünyası, 18. İTÜ Sektör Günleri’ndeydi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bilişim Dünyası, 18. İTÜ Sektör Günleri’ndeydi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilişim Dünyası, 18. İTÜ Sektör Günleri’ndeydi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "