Okunma

Bilişim Dünyasında Bir İyi, Bir Kötü Haber!


17 Kasım 2010 Çarşamba 18:00
Bilişim Dünyasında Bir İyi, Bir Kötü Haber!

Gezegenin önemli güvenlik yazılımı üreticilerinden McAfee, 2010 yılının üçüncü çeyreğine ait “sanal tehdit” raporlarını açıkladı. Firmanın raporunda iki nokta özellikle dikkat çekti. Bu haberlere bağlı gelişmelerden birisi son derece hoşken, diğeri fazlasıyla endişe verici.

 

McAfee’nin analistlerinin açıklamasına göre; 2010 yılının üçüncü çeyreğinde spam e-posta sayısı, aylık 5 trilyondan (kesinlikle şaka yapmıyoruz) 4 trilyon adet seviyesine gerilerken, Zeus ve Stuxnet’in başını çektiği virüs, truva atı, solucan ve envai çeşit zararlı uygulama rakamı 5.4 milyon adet arttı. 

:: McAfee’nin raporu hakkında ne düşünüyorsunuz? Şu aralar başınıza musallat olan bir zararlı var mı?

 




yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Bilişim Dünyasında Bir İyi, Bir Kötü Haber!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Hangisi kötü haber

" Bilişim Dünyasında Bir İyi, Bir Kötü Haber! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bilişim Dünyasında Bir İyi, Bir Kötü Haber! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilişim Dünyasında Bir İyi, Bir Kötü Haber! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "